mBank přitvrzuje a zavádí poplatky

- Banky autor: Redakce NašePeníze.cz

Nový sazebník poplatků čeká na klienty již v září. Mnoha klientům se postupy banky vůbec nelíbí. Poplatky se nyní budou týkat výběrů z bankomatů, ale i zahraničních plateb. 

Foto: mBank

Foto: mBank , zdroj: NašePeníze.cz

Banka umožní od září neomezený počet výběrů z jakéhokoli bankomatu v Česku, stejně jako v zahraničí, zdarma. Podmínkou je však, že si klient vybere alespoň 1500 korun. Pokud vybere méně, pak zaplatí 29 korun za výběr.

Hranice 1500 korun bude nově platit také u účtování poplatku za měsíční vedení platební karty. mBank výrazně zpřísňuje dosavadní podmínky, když dnes klientům banky stačí v měsíci kartou utratit 500 korun, aby ji měli bez poplatku. Od září se tato suma tedy ztrojnásobí a kdo ji nesplní, zaplatí za vedení karty 29 korun měsíčně.

S velkou nelibou se setkalo zavedení poplatku za odchozí platby u spořicího účtu eMax. U něj jsou nyní všechny odchozí platby zdarma, od září bude zdarma jen první platba v měsíci a další (včetně převodů na účty v mBank) vyjdou na 29 korun. „Účel spořicích účtů spočívá ve střádání peněz, a ne v jejich časté útratě,“ zdůvodňuje změnu banka.

Tagy: banky banka poplatky mbank

Zdroje: aktualne.cz