Microsoft prodal 100 milionů licencí Windows 7

3. 5. 2010 – 19:05 | Věda a technika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Microsoft prodal 100 milionů licencí Windows 7
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Windows 7 je nejrychleji prodávaným operačním systémem v historii Microsoftu. Překročení hranice 100 milionů prodaných licencí oznámila společnost v pondělí.

„Pozitivní přijetí Windows 7 je vidět i na českém trhu. Nejnovější operační systém Microsoftu je v současné době v České republice nainstalován již na více než desetině všech počítačů a rychlý přechod na Windows 7 je zřejmý i ze strany významných společností působících v oboru informačních technologií,“ říká Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft v České republice.

Jako příklad významných firem, které na nový systém přešly, Křovák uvádí AutoCont, Cígler Software, Cleverlance či Daquas.

Windows 7 se již přizpůsobila většina producentů software. Microsoft uvádí, že v podstatě všechny podnikové aplikace českých výrobců, které jsou na trhu dostupné, jsou plně kompatibilní s novým systémem.

Microsoft se snaží přimět k přechodu na Windows 7 i další klienty z komerční sféry. Začal proto nabízet nástroj, který malým a středním podnikům umožňuje otestovat kompatibilitu starších aplikací s operačním systémem Windows 7 Professional. Program s názvem AOK for Small and Midsize Businesses (AOK4SMB) bude až do konce července 2010 nabízen bezplatně ke stažení na adrese http://www.aok4smb.com.

Windows 7 jsou nástupcem nepříliš úspěšného systému Windows Vista. Oproti svému předchůdci má nižší nároky na hardware počítače a rychleji startuje. Mezi hlavní inovace patří lepší podpora vícejádrových procesorů, dokonalejší vyhledávání, možnost ovládání hlasem a rozpoznávání rukou psaného písma. Poslední zmíněná funkce si poradí i s textem psaným v češtině.

Na trhu jsou Windows 7 od konce října 2009. Jejich cena se pohybuje od zhruba 2300 korun za systém, který se prodává jen s novým počítačem, po sedm tisíc za „krabicovou“ verzi Microsoft Windows 7 Ultimate. Systém je dostupný v 32 i 64 bitové verzi.

-(Mediafax)-

Kurzy

Kurzovní lístek: 4.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,240 24,380
USD 22,340 22,520
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články