Microsoft ukončí podporu Windows XP

14. 6. 2010 – 22:40 | Věda a technika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Microsoft ukončí podporu Windows XP
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Společnost Microsoft 13. července ukončí podporu Windows XP Service Pack 2 a Windows 2000 Professional, doporučuje proto přejít na nejnovější Windows 7.

Společnost o tom informovala v pondělí.

O tři měsíce později, 22. října skončí také dostupnost mininotebooků s předinstalovanými Windows XP. Ukončení podpory a prodeje souvisí s životním cyklem operačního systému Windows, který trvá v průměru deset let. Nejnovější systém Windows 7, který je nejrychleji prodávaným operačním systémem v historii, podle společnosti Microsoft uživatele lépe chrání před možnými bezpečnostními hrozbami a umožňuje efektivnější práci s počítačem.

"Uvědomujeme si, že operační systém Windows XP získal značnou oblibu po celém světě. Chceme však uživatelům nabídnout produkt, který lépe odpovídá požadavkům moderních technologií. Windows 7 jsou nyní v České republice využívány již na více než desetině počítačů a předpokládáme, že počet jejich uživatelů může rychle předčít uživatele Windows XP," prohlásil Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft. Podrobné informace o podpoře jednotlivých verzí Windows a aktualizací Service Pack jsou k dispozici na adrese: http://support.microsoft.com/gp/lifesupsps#Windows.

Společnost Microsoft založená v roce 1975 je světovým lídrem v poskytování softwaru, IT služeb a řešení. V posledním kvartálu roku 2009 vykázala zisk 19,02 miliardy dolarů (zhruba 398,7 miliardy korun), což představuje 14procentní meziroční nárůst. Provozní zisk se Microsoftu oproti předchozímu roku zvýšil o 43 procent, čistý zisk o 60 procent a zisk na akcii o rovných 57 procent. Hlavní podíl na tom mají právě vysoké prodeje nového operačního systému Windows 7.

-Mediafax

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,590 22,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články