Miliardář Kellner nejspíš kupuje fotbalovou Slavii

28. 2. 2011 – 20:21 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Miliardář Kellner nejspíš kupuje fotbalovou Slavii
Kellner už jednou ve Slavii působil. Jeho skupina PPF byla majoritním vlastníkem klubu od roku 1994 do roku 1997, Foto: PPF | zdroj: NašePeníze.cz

Do fotbalové Slavie Praha pravděpodobně majetkově vstoupí miliardář Petr Kellner, klub již v minulém týdnu oznámil, že mění většinového majitele. V pondělí o tom informoval internetový server Týden.cz.

O projektu nejbohatšího Čecha se podle serveru Týden.cz mluví nejen ve fotbalovém zákulisí, ale i na trhu. Kellner by mohl investovat či se podílet na investici do Slavie prostřednictvím firmy mimo skupinu PPF.

Mohl by tak fungovat jako záchrana pro zadlužený klub, který se zmítá ve finančních problémech. Na platech Slavia dluží hráčům podle svého ředitele Miroslava Platila okolo sedmi milionů korun. Velký závazek má i vůči svému bývalému majiteli, britské investiční společnosti ENIC, které má zaplatit přes sto milionů.

Psali jsme: FC Slavia Praha se dostala do tíživé ekonomické situace, insolvenci ještě nevyhlásila

"O tom nemám žádné informace," uvedl ke Kellnerově možnému příchodu mluvčí slávistického klubu Ondřej Zlámal. "Skupina PPF nekomentuje události ve sportu," řekl ředitel pro komunikaci skupiny PPF Milan Tománek.

V minulém týdnu Slavia oznámila, že se dosavadní šéf klubu Tomáš Rosen, jenž se prezentoval jako majitel majoritního podílu ve Slavii, vzdal svých akcií ve prospěch nového vlastníka. "Více říct nemůžu, nový vlastník se chce představit sám," odmítl být konkrétní Platil.

Kellner už jednou ve Slavii působil. Jeho skupina PPF byla majoritním vlastníkem klubu od roku 1994 do roku 1997, akcie však postupně odprodala. Poslední balík pak skoupil již zmiňovaný ENIC.

Zda Kellnerova investice zamíří i do společnosti E Side, která vlastní stadion v Edenu a jejíž akcionářská struktura je podobně jako ta slávistická zahalena tajemstvím, zatím není zřejmé.

-Petr Říha | MED

Kam dál?

- Kellner vlastní druhou největší banku v Rusku

- Kellner chce koupit polskou banku Meritum

- Kellner a jeho PPF získají další ložiska zlata a stříbra v Rusku

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,880 25,000
USD 23,130 23,310
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články