Ministr průmyslu chce podpořit český export i na trhy mimo EU

24. 2. 2011 – 10:09 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Ministr průmyslu chce podpořit český export i na trhy mimo EU
Většina českého exportu totiž nyní míří na trhy EU, zejména do Německa, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS) chce podpořit český export i na trhy mimo Evropskou unii. Pomoci by v tom měl i hospodářský výbor sněmovny, s nímž ministr hodlá ve čtvrtek podepsat memorandum o spolupráci při uplatňování ekonomické diplomacie.

Memorandum by měli ve čtvrtek podepsat ministr průmyslu Kocourek a předseda hospodářského výboru sněmovny Milan Urban (ČSSD).

"Dohoda by měla přinést především lepší podporu českým exportérům. Jejím cílem je především zkvalitnit a sladit ekonomickou reprezentaci České republiky v zahraničí a posílit českou obchodní diplomacii," uvádí v oficiální zprávě ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).

Většina českého exportu totiž nyní míří na trhy EU, zejména do Německa. Cílem MPO však je dále posílit export i do zemí mimo toto území.

Český export však již nyní zaznamenává úspěchy na trzích těchto zemí. "V loňském roce například vzrostl český vývoz do Brazílie o 43 procent, do Ruska o 35 procent, do Indie o 33 procent a do Činy o 46 procent," dodává MPO.

-Jiří Táborský | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,860 24,980
USD 23,080 23,260
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články