Ministru Dobešovi někdo špehoval emaily, ten podal trestní oznámení

4. 4. 2011 – 14:15 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Ministru Dobešovi někdo špehoval emaily, ten podal trestní oznámení
Elektronická pošta některých úředníků ministerstva školství byla sledovaná | zdroj: NašePeníze.cz

Elektronická pošta některých úředníků ministerstva školství byla sledovaná, stranou nezůstala ani schránka šéfa úřadu Josefa Dobeše (VV). Ten podal ve věci trestní oznámení, prohlásil v pondělí novinářům.

"Je to ve stavu vyšetřování. Ač máme i jména lidí, co měli přístup k tomu účtu, tak je není v tuto chvíli možné sdělit, protože to je věc policie," vysvětlil Dobeš. Ministerstvo si nechalo vypracovat analýzu, jejíž výsledky předalo orgánům činným v trestním řízení.

Důvodů, proč měl někdo zájem poštu ministra sledovat, mohlo být podle Dobeše více. "Můžeme se domnívat, proč se toto dělo. Osobně dávám váhu tomu, že jsem se pustil do zápasu s byrokracií na úřadě," řekl. Dodal, že věří tomu, že policie věc důkladně vyšetří.

Sledování probíhalo od září 2010 do února letošního roku a týkalo se několika desítek úředníků.

"Celkem se sledované e-maily pohybovaly v řádu několika tisíců. V rámci přesměrování e-mailů probíhalo sledování od září loňského roku. V únoru byl účet zablokovaný," vysvětlil IT expert ministerstva Jindřich Hlavatý.

Účet, přes který sledování probíhalo, byl vytvořen jako samostatný administrátorský účet již v roce 2006. Používat se však začal až loňské září. "Proč a kým mohl být využit, není vhodné sdělovat vzhledem k probíhajícímu vyšetřování," dodal Hlavatý.

-Karolina Brožová | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 18.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články