Monster si u ÚOHS stěžuje na firmu LMC - provozovatele práce.cz a jobs.cz

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Monster Worldwide podala u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) podnět k šetření v souvislosti s podezřením na zneužití dominantního postavení na trhu společností LMC. Společnost Monster Worldwide CZ o tom informovala v pondělí.

Společnost LMC drží 65 procent tržního podílu na českém trhu náborových služeb, Foto: NašePeníze.cz

Společnost LMC drží 65 procent tržního podílu na českém trhu náborových služeb, Foto: NašePeníze.cz,zdroj: NašePeníze.cz

Společnost LMC působí na českém trhu náborových služeb, když provozuje pracovní servery jobs.cz a prace.cz. Firmě Monster Worldwide (MW CZ) se nelíbí, že LMC opakovaně odmítá propojení konkrétních produktů sloužícím k uživatelské podpoře náborových procesů se stránkami jobs.cz a prace.cz, což je pro fungování těchto produktů podle MW CZ naprostou nezbytností.

Odmítnutí uživatelů těchto konkrétních produktů pro podporu náborových procesů od LMC nemá podle MW CZ racionální charakter, protože uživatelé jsou ochotni přistoupit na zcela běžné podmínky, za kterých získali propojení s uvedenými stránkami jiní uživatelé či společnosti.

Společnost LMC drží 65 procent tržního podílu na českém trhu náborových služeb, což je podle ustálené rozhodovací praxe antimonopolního úřadu považováno za dominanci daného podniku na trhu. Monster Worldwide se proto domnívá, že je tu důvodné podezření na zneužití dominantního postavení.

-Tomáš Králícek | MED

Tagy: ÚOHS Monster práce.cz jobs.cz