Muži na svých partnerkách šetří, ženy si dražší šperky pořizují samy

30. 3. 2010 – 20:20 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Muži na svých partnerkách šetří, ženy si dražší šperky pořizují samy
Luxusní brilianty si ženy musejí kupovat sami, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Luxusní brilianty si ženy musejí kupovat sami, neboť muži jim raději kupují lacinější šperky. Vyplývá to ze statistik tuzemského největšího internetového klenotnictví.

Muži podle statistik internetového klenotnictví nejčastěji volí prsteny osazeteny osazené zirkony za zhruba dva tisíce korun, ženy upřednostňují briliantové prsteny, které jsou zhruba pětkrát dražší.

 

„Poměr mužů a žen nakupujících zlaté šperky je totožný. Muži si šperky neobjednávají pro sebe, ale vybírají dárky pro své drahé polovičky. Nejčastěji pak nakupují zásnubní prsteny. O snubní prsteny se ale zase starají ženy, které je objednávají častěji.“ popsala Eva Veverková, obchodní ředitelka specializovaného e-shopu, který provozuje společnost Vivantis. „Nejdražším šperkem, který jsme v loňském roce prodali, byl briliantový prsten z bílého zlata v hodnotě 31 570 korun. Objednal ho muž, přestože dražší klenoty nakupují spíše ženy,“ doplnila Veverková.

Mezi zlatými šperky je podle ní v současné době největší zájem o bílé zlato, přednost mu dává asi 80 procent zákazníků internetového obchodu. “Tento materiál si získal popularitu pro svůj elegantní vzhled, který je vhodný jak pro každodenní nošení, tak pro slavnostní příležitosti. Aktuálním trendem jsou jemné šperky z bílého zlata osazené brilianty, zákazníky oslovují svým nadčasovým designem,” popsala Veverková.

Zatímco žluté zlato se používá ke zdobení již několik tisíc let, bílé zlato se objevilo v klenotnictvích teprve na začátku dvacátého století, kdy bylo používáno ve šperkařství jako náhrada drahé platiny. Svou charakteristickou barvu tento materiál získává díky příměsi paladia nebo niklu. Nikl je sice levnější variantou, ale u více než desetiny populace způsobuje kožní alergie, proto není často používán. Pravou alchymií ve šperkařství jsou právě příměsi. Světové šperkařské dílny si své poměry pečlivě chrání, protože slitiny zlata a jiných prvků dávají materiálu osobité vlastnosti. Na trhu je tak možné dnes zakoupit různé odstíny žlutého a bílého zlata, ale také červeného a nazelenalého zlata.

(Mediafax)

Kam dál?

- Bíle zlato může být podvrh! Cena stejná, kvalita horší

- Vánoční dárky kupujeme dětem a rodičům, na sourozence a prarodiče zapomínáme

- Podnikání: Ženám podnikatelkám se daří i v netradičních oborech

- Jakou práci nesmí zaměstnavatel přidělit, ženám, dětem, nebo mladistvým?

- Ženy mají v důchodu větší finanční problémy než muži

- Průměrný důchod je 10033Kč. Muži mají o dva tisíce víc než ženy

Kurzy

Kurzovní lístek: 29.9.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,600 24,720
USD 25,450 25,630
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články