Na český trh vstoupí nová makléřská pojišťovací firma, Credit Life

18. 1. 2011 – 20:11 | Pojištění | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Na český trh vstoupí nová makléřská pojišťovací firma, Credit Life
Firma se zabývá pojištěním schopnosti splácet finanční závazk, Foto: | zdroj: NašePeníze.cz

Na český trh vstoupí v brzké době nová mezinárodní makléřská firma Credit Life International Services, která se zabývá pojištěním schopnosti splácet finanční závazky. Společnost o tom informovala v úterý.

Credit Life bude na českém trhu zastupovat pojišťovací skupinu RheinLand a společnost Bancassurance Gruppe, která je dceřinou společnosti pojišťovací skupiny Talanx. Obě tyto firmy patří mezi hlavní poskytovatele pojištění schopnosti splácet.

„Právě v dnešní době je pojištění platebních závazků zvlášť důležité. Kvůli hospodářské a finanční krizi totiž zesílila potřeba zabezpečení úvěrů,“ říká Andreas Schwarz, jednatel Credit Life International Services.

Bancassurance Gruppe se v současnosti skládá ze tří pojišťoven působících na domácím německém trhu a tří pojišťoven působících v zahraničí. Divize bankopojištění vykázala v roce 2009 předepsané pojistné 2,75 miliardy eur (cca 68 miliard korun).

Pojišťovací skupina RheinLand sídlí od roku 1880 v německém Neussu. Koncern tvoří několik pojišťoven, které se specializují na rozdílné distribuční kanály a různé cílové skupiny zákazníků.

-David Vandrovec,MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,350
USD 23,320 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články