Na jednoho obyvatele Prahy připadá 2,15 metrů čtverečních kancelářských prostor

25. 3. 2010 – 15:57 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Na jednoho obyvatele Prahy připadá 2,15 metrů čtverečních kancelářských prostor
Plocha kancelářských prostor v Praze je nízká, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Plocha kancelářských prostor v Praze je v porovnání s německým Mnichovem šestinásobně nižší. Informovala o tom ve čtvrtek společnost DTZ.Kancelářské prostory čeká podle společnosti DTZ rozmach.

Vychází z historických údajů, kdy v Praze bylo na počátku 90. let minulého století zhruba 68 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor, zatímco nyní jich je 2,7 milionu metrů čtverečních.

Zhruba 115 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor je v současné době v různém stádiu výstavby. U 27 tisíc metrů čtverečních je stavba pozastavena.

„Projekty, které již disponují stavebním povolením, slibují 360 tisíc m2, většina z nich čeká na předpronájem a s dokončením stavby je možné počítat v horizontu 14 až 24 měsíců. Dalších 362 tisíc m2 má platné územní rozhodnutí a 227 tisíc metrů se nachází teprve ve fázi prvotních příprav,“ řekla Lenka Hartmanová, analytička společnosti DTZ.

Pro úspěch jakéhokoliv kancelářského projektu v Praze je dopravní dostupnost, kdy by administrativní centra neměly být dál než pět až deset minut chůze od stanice metra, případně od významných dopravních tepen jako je D1 nebo Sokolovská ulice. V budoucnu se dá očekávat, že další potenciál výstavby kancelářských prostor je v okolí připravované linky metra D, ale také v okolí plánovaného prodloužení trasy metra A.

(Mediafax)

 

Kurzy

Kurzovní lístek: 7.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,280 24,400
USD 22,510 22,690
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články