Na klienty České spořitelny útočí opět podvodníci

23. 10. 2011 – 19:06 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Na klienty České spořitelny útočí opět podvodníci
Pokud byl někomu doručený takový e-mail, v žádném případě by na něj neměl reagovat a na případné odkazy neklikat, Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Česká spořitelna (ČS) upozorňuje na nový typ phishingu, kdy se podvodné e-maily snaží od klientů ČS vylákat citlivé údaje o kreditních kartách.

"Cílem útočníků je vylákat citlivé osobní údaje klienta a údaje k jeho kreditní kartě, kterou chtějí následně zneužít. Útočníci vyzývají klienta k aktualizaci jeho osobních dat a údajů o kartě pod záminkou, že pokud tak neučiní, bude mu karta zablokována," popisuje ČS útoky, které v posledních dnech zaznamenala.

E-maily se snaží vyvolat zdání, že odesílatelem zprávy je Česká spořitelna. "Česká spořitelna však emaily s aktivními linky nerozesílá a nikdy touto cestou nepožaduje zadání osobních údajů," upozorňuje banka.

Pokud byl někomu doručený takový e-mail, v žádném případě by na něj neměl reagovat a na případné odkazy neklikat. "Podvodný e-mail však nemusí obsahovat odkaz na podvodné stránky. Falešný formulář pro získání citlivých údajů může být obsažen přímo v těle zprávy nebo je připojen jako příloha. Důvěrné nebo přihlašovací informace v žádném případě do takovýchto podstrčených formulářů nevyplňujte!" důrazně radí ČS.

Kurzy

Kurzovní lístek: 26.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,280 25,420
USD 23,310 23,490
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články