Na povodňový domek bude možné získat dotaci až milion korun

11. 8. 2009 – 9:30 | Bydlení | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Na povodňový domek bude možné získat dotaci až milion korun
Foto:Trignis.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Ministerstvo pro místní rozvoj dostalo od ministerstva financí souhlas k podprogramu podpora výstavby obecních nájemních bytů pro občany postižené živelní pohromou. O dotaci ve výši až 1 milion korun mohou žádat obce, které byly postižené povodněmi nebo jinou živelní pohromou a obce, které poskytnou nájemní bydlení osobám z postižených obcí.


Jestliže obec dokončí novostavbu bytového nebo rodinného domu do 6 měsíců od data vyhlášení krizového stavu nebo stavu ohrožení, může žádat o dotaci ve výši 1 000 000 Kč na jednu bytovou jednotku.

Těch, kteří nestihnou tuto lhůtu, se bude týkat dotace ve výši 600 000 Kč na jednu bytovou jednotku. Ta je určena na novostavbu bytového nebo rodinného domu, nástavbu nebo přístavbu, pokud jimi vznikne nový nájemní byt. Vztahuje se i na změnu stavby, kterou vznikne nový nájemní byt z nebytových prostor.

\"Tyto peníze mají pomoci lidem, kterým ničivá povodeň vzala bydlení. Dotace má posloužit zejména jako rychlé řešení jejich současné velmi tíživé situace,\" uvedl ministr Rostislav Vondruška.

Cílem dotace je urychlit výstavbu nájemního bydlení pro občany, kteří v důsledku živelních pohrom přišli o bydlení a nemohou řešit svou situaci jiným způsobem. Výzvu k podávání žádostí včetně podmínek a formulářů uveřejní ministerstvo hned poté, co finanční prostředky schválí vláda. Jednat o nich bude už 17. srpna. Formuláře se hned po schválení objeví na webových stránkách MMR ČR.


Kurzy

Kurzovní lístek: 22.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,240 25,360
USD 23,700 23,880
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články