Náklady na svatbu o 50 lidech jsou 100 tisíc, šetříme na ni přes rok

23. 8. 2010 – 15:09 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Náklady na svatbu o 50 lidech jsou 100 tisíc, šetříme na ni přes rok
Češi si už na svatby nepůjčují, radši šetří i více než rok, Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Ekonomická krize se dotkla také svatebních obřadů, Češi se je snaží zlevnit, místo půjček na ně raději delší dobu šetří. Vyplývá to z průzkumu GE Money Banky, který uskutečnila mezi 30 svatebními agenturami v České republice.

Klienti svatebních agentur se snaží upravit celkový rozpočet a často dochází i k zásadním škrtům. Peníze na svatbu si v souvislosti s hospodářskou krizí lidé nepůjčují, naopak ve většině případů na svatbu šetří, někdy i více než rok.

 

TIP: Kalkulačka naspořené částky - spočítejte kolik měsíčně musíte spořit

 

Běžný svatební obřad a hostina pro 50 lidí, organizované svatební agenturou, vyjde v České republice zhruba na 100 tisíc korun. "Podle stejného průzkumu před třemi lety si lidé dříve tuto částku půjčovali. Vlivem hospodářské krize však lidé začali více využívat depozitní produkty, a na svatby raději šetří. Většina oslovených svatebních agentur uvedla, že si lidé začínají šetřit na svatbu rok před sňatkem, někdy i déle," řekla mluvčí GE Money Bank Markéta Dvořáčková.

 

TIP: Vzory smluv > Předmanželská smlouva

 

Podle vyjádření svatebních agentur se hospodářská krize projevila jak v menším počtu zákazníků, kteří si objednávají takzvanou svatbu na klíč, tak ve změnách požadavků klientů. "Pozorujeme častější porovnávání nabídek a intenzivní smlouvání o cenách. Z položek, které jsou v celkovém rozpočtu nejnákladnější, se nejvíce šetří na hostině, naopak ustupovat lidé nechtějí z místa obřadu. Snoubenci většinou nešetří na místě, kde se bude konat obřad a bývají hodně kreativní," uvedla Dita Štěpánová ze společnosti provozující svatební stránky.

 

<%Anketa192%>

 

V samotné podobě svateb lze označit za trend jedinečnost každé svatby. Svatební agentury se shodují, že klienti mají nyní velmi rozdílné představy. Stále častější jsou přitom neobvyklá místa obřadů, například obřady v přírodě, zahradní hostiny a podobně. Naopak jednoznačně klesá zájem o svatební obřady na radnicích měst.

-Filip Sušanka, Mediafax

Kam dál?

- Svatba a rozpočet... nákladný zásah do rodinných financí

- Novomanželská půjčka. Splňujete nároky na poskytnutí?

- Novomanželská půjčka: Co s půjčkou po rozvodu?

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,600 22,720
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články