Nečas: Většina lidí nutnost reforem pochopí

11. 7. 2010 – 8:48 | Domácí | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Nečas: Většina lidí nutnost reforem pochopí
Nový premiér označil připravovaná opatření za bolestivá, ale nezbytná, Foto:ODS | zdroj: NašePeníze.cz

Nově vznikající trojkoaliční kabinet Věcí veřejných, TOP 09 a ODS se netají svou snahou šetřit a zmírnit tak zadlužování země.

Podle vyjádření premiéra a předsedy ODS Petra Nečase v sobotním Právu je proto nutné s lidmi intenzivně komunikovat a neagresivním způsobem reformy vysvětlovat.

Nový premiér označil připravovaná opatření za bolestivá, ale nezbytná. "Je nutné, aby tady byla politická odvaha tyto kroky učinit, chceme-li mít dlouhodobě udržitelné finance, chceme-li směřovat k tomu, že zastavíme zadlužování, že nebudeme mít schodkové rozpočty," řekl.

Nečas je podle svých slov přesvědčen, že většina lidí nutnost reforem pochopí. "Samozřejmě podmínkou je intenzivní komunikace, nearogantní snaha vysvětlit kroky veřejnosti," poznamenal.

Zároveň připustil, že by zavedení změn mohlo vyvolat prudší reakci některých zájmových nebo sociálních skupin. Připomenul však, že hlavním cílem reforem je zastavit zadlužování.

 

<%Anketa149%>

 

Chystané kroky budoucí vlády chce premiér probrat také s odbory. Za sebou už má schůzky se zástupci Českomoravské konfederace odborových svazů, největší odborovou organizací v Česku. Nečas už s odboráři mluvil o důchodové reformě a způsobu další komunikace.

Osud nově tvořící se Nečasovy vlády nyní závisí na schválení koaliční smlouvy. Na jejím obsahu se shodly vyjednávací týmy všech tří stran v tomto týdnu. O víkendu budou v jednotlivých partajích probíhat schvalovací procesy. Podepsat by ji měly strany v pondělí v 18.00.

V úterý by pak měli politici zamířit na Pražský hrad, kde se chystá novou vládu slavnostně jmenovat prezident. Kabinet pak musí do 30 dnů požádat Poslaneckou sněmovnu o důvěru. Termín pro hlasování padne nejspíš na úterý 10. srpna.

-Tomáš Paták, Mediafax

Kam dál?

- Poplatek za položku na receptu nahradí poplatek za recept. Co nás čeká?

- Státní podpora stavebního spoření se zdaní 50 pct - jaké budou dopady?

- Důchodová reforma je na startu, zadlužování se přibrzdí

- Správná penzijní reforma? To se ukáže až za desítky let

Kurzy

Kurzovní lístek: 23.9.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,420 24,540
USD 22,900 23,080
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články