Nečas: Životní úroveň teď neporoste, další generace to ocení

- Domácí autor: Redakce NašePeníze.cz

Životní úroveň v nejbližších letech neporoste, ale další generace ocení, že se vracíme k osvědčeným metodám fiskálního hospodaření a neutrácíme víc, než si můžeme dovolit.Ve svém příspěvku na Žofínském fóru o státním hospodaření to v pondělí řekl premiér Petr Nečas (ODS).

Nečas: Česko na rozdíl od jiných zemí nemusí snižovat starobní důchody a zřejmě se vyhne i jejich zmrazení v příštích třech letech. Foto:ODS

Nečas: Česko na rozdíl od jiných zemí nemusí snižovat starobní důchody a zřejmě se vyhne i jejich zmrazení v příštích třech letech. Foto:ODS , zdroj: NašePeníze.cz

„Náš bankovní sektor patří k nejkvalitnějším v Evropě a český export je rekordní,“ řekl Nečas při svém vystoupení. Zároveň připomněl, že Česko má sedmý nejnižší rozpočtový deficit v EU.

Podle něj také stát na rozdíl od jiných zemí nemusí snižovat starobní důchody a zřejmě se vyhne i jejich zmrazení v příštích třech letech.

„Tyto relativně dobré podmínky dobře hodnotí i trh, když Česko má o třetinu nižší úrokovou sazbu u státních dluhopisů,“ dodal Nečas. Zmínil také nedávnou zprávu ratingové agentury Moody's, která nová rozpočtová opatření vlády ohodnotila pro rating jako pozitivní.

Premiér Nečas řekl, že jeho vláda hodlá založit fond na pomoc firmám s inovativními nápady. „Ani zdravé veřejné finance nám nezajistí konkurenceschopnost. Jde o souboj myšlenek,“ uvedl předseda vlády.

-Ondřej Fér | MED

Tagy: ekonomika petr necas názory životní úroveň