Nejrizikovější podnikání v Česku? Zemědělství, zpracovatelství, obchod a doprava

- Podnikání autor: Redakce NašePeníze.cz

K nejrizikovějším oborům podnikání v České republice patří zemědělství, zpracovatelský průmysl, obchod a doprava. Vyplývá to z analýzy rozložení rizikovosti a stability firem v jednotlivých sektorech podnikání, které ve čtvrtek zveřejnila Česká kapitálová informační agentura (Čekia).

Naopak nejstabilnějšími jsou podle hodnocení firmy podnikající ve finančních službách, školství, zdravotnictví a energetice, Foto:SXC

Naopak nejstabilnějšími jsou podle hodnocení firmy podnikající ve finančních službách, školství, zdravotnictví a energetice, Foto:SXC,zdroj: NašePeníze.cz

"Detailní analýza tuzemské podnikatelské základny ukázala, že krachem je ohrožena každá třetí firma podnikající v zemědělství a každá čtvrtá firma ze zpracovatelského průmyslu, obchodu nebo dopravy. V těchto oborech činností působí největší počet společností s ratingovým stupněm ´rizikový´ (CCC, CC, C) nebo ´úpadek´ (D). Ekonomická recese se tak v České republice nejvíce odrazila na společnostech podnikajících v oborech s přímou závislostí na vývoji ekonomického cyklu," komentovala výsledky analýzy ředitelka agentury ČEKIA Alena Seoudová.

 

TIP:  Václav Klaus: ČR nemá peníze na to, aby dotovala zemědělce

 

Naopak nejstabilnějšími jsou podle hodnocení firmy podnikající ve finančních službách, školství, zdravotnictví a energetice. V energetice a finančních službách ve srovnání s podnikatelskou základnou jako celkem navíc podniká jen velmi malý počet subjektů s hodnocením CCC, CC, C či D.

Filip Sušanka,Mediafax

Tagy: doprava riziko obchod zemědělství podnikání zpracovatelství