Nejrychlejší policejní Passaty vyrazili na silnice honit řidiče

17. 12. 2008 – 7:18 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Nejrychlejší policejní Passaty vyrazili na silnice honit řidiče
Nejrychlejší policejní Passaty vyrazili na silnice honit řidiče, Foto:PČR | zdroj: NašePeníze.cz

Výkon 300 koní, zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,6 vteřiny a nejvyšší rychlost 250 km/h (elektronicky omezená) – to jsou výkony Volkswagenu Passat R36, který zvítězil ve výběrovém řízení na 16 speciálních vozidel pro Policii ČR. Do výběrového řízení Passaty R36 přihlásila společnost Samohýl Auto a.s., autorizovaný prodejce značky Volkswagen ve spolupráci s dovozcem Import VOLKSWAGEN Group s.r.o.


- Ignorujte policejní Passaty, nabádá asociace motorkářůJde o nejrychlejší Passaty všech dob, které díky výkonu 300 koní a pohonu všech kol poskytují fantastické dynamické vlastnosti. Jsme si jisti, že se při zvyšování bezpečnosti na našich dálnicích výborně osvědčí,\" uvedl při této příležitosti Rudolf Javurek.

Podle Leoše Tržila, ředitele dopravní policie budou Passaty díky svému speciálnímu kamerovému vybavení nejen kontrolovat dodržování nejvyšší povolené rychlosti na dálnicích, ale i jízdu v pruzích, správné předjíždění a podobně. „Nové Passaty budou jezdit ve dne v noci,“ zdůraznil Leoš Tržil. Historicky nejsilnější Passat pohání „vidlicový“ šestiválec o objemu 3,6 litru a výkonu 220 kW (300 k).

Mohutný výkon na vozovku spolehlivě přenášejí všechna čtyři poháněná kola spojená se sériově dodávanou dvojspojkovou automatickou převodovkou DSG s možností přímého řazení pod volantem. Díky těmto úctyhodným parametrům je „er třicetšestka“ ideálním modelem pro extrémně dynamickou a zároveň komfortní a bezpečnou jízdu, tedy přesně pro to, co se očekává od služby na dálnici. Exkluzivitu nového Passatu R36 dokresluje jeho působivý vzhled. Vůz má specificky tvarované nárazníky, spoiler na víku zavazadlového prostoru, chromované dvojité koncovky výfuku, osmnáctipalcová kola z lehké slitiny s pneumatikami o velikosti 235/40 a rozšířené podběhy lakované v barvě vozu. Výběrové řízení vyhrála značka Volkswagen prostřednictvím společnosti Samohýl Auto a. s. Společnost vznikla v roce 1997, kdy navázala na činnost Alois Samohýl – Motor.

Zároveň se v tomto roce stala oficiálním prodejcem společnosti Import VOLKSWAGEN Group s. r. o., která je největším dovozcem osobních a užitkových vozů koncernu Volkswagen do Česka.

Kurzy

Kurzovní lístek: 17.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,690 24,810
USD 22,960 23,140
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články