Nejstřeženější obchodní tajemství, recept na Coca-colu, bylo odhaleno

15. 2. 2011 – 16:32 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Nejstřeženější obchodní tajemství, recept na Coca-colu, bylo odhaleno
Recept napsal do nalezeného sešitu před zhruba třiceti lety kamarád tvůrce Coca-Coly Pembertona, Foto: CocaCola | zdroj: NašePeníze.cz

Recept na nejslavnější nápoj na světě je nejstřeženější obchodní tajemství. Originální recept znají jen dva lidé na světě. Píše to v úterý webový portál britského deníku Daily Telegraph.

 

Webová stránka tvrdí, že ve vydání novin Atlanta Journal Constitution z 8. února 1979 nalezla fotografii, na níž neznámý člověk drží otevřenou knihu s receptem, který má být přesnou kopií Pembertonova receptu.

Pembertonův recept je přitom po celá desetiletí přísně střežen v sejfu a složení Coca-Coly patří mezi velká tajemství.

Recept se předával po celé generace. Internetový server thisamericanlife.org konzultoval pravost potenciálně originálního receptu s historikem Markem Pendergrastem, který se dějinami Coca-Cola nápoje zabývá. "Myslím, že to skutečně je jedna z verzí receptu," řekl.

Recept na nápoj zveřejněný americkým serverem obsahuje většinou přesné dávky všech šestnácti ingrediencí.

 

Recept na Coca-Colu

 

Sirup: Tekutý extrakt z koky - 3 g, Kyselina citronová - 85 g, Kofein - 28,3 g, Cukr - 30, Voda - 9,5 l, Limetkový juice - 0,95 l, Vanilka - 28,3 g, Karamel - 42,5 g (nebo více pro dobarvení)

Příchuť - použijte 56,7 g příchuti na 18,9 litru sirupu, Alkohol - 226,8 g, Pomerančový olej - 20 kapek, Citronový olej - 30 kapek, Olej z muškátového oříšku - 10 kapek, Koriandrový olej - 5 kapek, Olej Neroli - 10 kapek, Skořicový olej - 10 kapek

Recept napsal do nalezeného sešitu před zhruba třiceti lety kamarád tvůrce Coca-Coly Pembertona

Foto: thisamericanlife.org,

„Skutečných“ receptů na Coca-Colu se objevilo několik. Jeden z nich například pochází od Joea Jacobse, v jehož obchodě byla Coca-Cola poprvé k dostání. Jacobsův recept se od toho, který zveřejnil americký web, liší například tím, že Jacobs do nápoje přidává jetel a šťávu ze sušených švestek.

Kurzy

Kurzovní lístek: 16.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,240 25,360
USD 23,250 23,430
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články