Nejzajímavější pojistky: Pojistit se lidé mohou proti únosům mimozemšťany, i kocovině

18. 9. 2013 – 17:54 | Životní pojištění | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Nejzajímavější pojistky: Pojistit se lidé mohou proti únosům mimozemšťany, i kocovině
Mezi kuriózními pojistkami, jež jsou v Česku populární, je například i pojištění pro případ narození dvojčat či trojčat. Pojištění rodiče v takovém případě dostanou několik desítek tisíc korun. Foto:SXC, Tetx:MED | zdroj: NašePeníze.cz

V současné době je možné pojistit se prakticky proti čemukoliv, ať už se jedná o únos mimozemšťanů nebo situaci, kdy se po silvestrovské oslavě probudíte na záchytce. Zájem Čechů se obrátil především na pojištění proti terorismu či proti narození dvojčat nebo trojčat, uvedl server zprostředkovávající pojištění.

Také české pojišťovny zareagovaly na letošní tragické události, které se odehrály například v Bostonu nebo v Pákistánu. I Češi tak nyní mají šanci pojistit se proti zranění při teroristickém útoku nebo proti únosu. „Zejména firmy, pracující v rizikových zemích, mají v posledních týdnech o pojištění proti únosu jejich českých zaměstnanců a platbě výkupného velký zájem,“ říká David Holý, odborník na pojištění ze společnosti provozující server s pojištěním.

Mezi kuriózními pojistkami, jež jsou v Česku populární, je například i pojištění pro případ narození dvojčat či trojčat. Pojištění rodiče v takovém případě dostanou několik desítek tisíc korun. Zejména majitelé domů využívají i pojištění proti graffiti, které má v nabídce například Slavia pojišťovna. Do nabídky tuzemských pojišťoven se vrací i pojištění proti špatnému počasí, které bylo velmi populární počátkem 20. století.

V Česku

V zahraničí

Tabulka nejzajímavějších pojistek

Proti dopravním pokutám

Proti únosu mimozemšťany

Proti pomalování domu graffiti

Proti nevěře partnera

Pro případ narození dvojčat

Proti zrušení svatby

Proti únosu teroristy a platbě výkupného

Proti probuzení se na záchytce

Proti špatnému počasí

Proti natankování špatného paliva

Zdroj: ePojisteni.cz

Asi nejzajímavějším pojištěním ze současné nabídky je však pojistka proti únosu mimozemšťany. „Jde o pojištění, které je v nabídce jedné floridské pojišťovny, specializované na ufologii. Oběť únosu má nárok na vysokou odměnu, ovšem jenom v případě, že se podaří únos věrohodně prokázat,“ popisuje David Holý.

Mimořádně kuriózní pojištění lze najít zejména v nabídce specializovaných pojišťoven ze zahraničí. Majitelé golfových hřišť se například mohou pojistit pro případ, že některý z hráčů na jejich hřišti dá tzv. hole-in-one (dostane míček do jamky na první úder), protože mnohá hřiště hráčům za tento úspěch nabízejí odměnu v podobě automobilu či luxusní dovolené.

Mezi pojištění, jež jsou kuriózní, ale zároveň mají své opodstatnění, patří například pojištění proti uvíznutí ve výtahu, proti natankování benzínu do nádrže dieselu nebo proti zrušení svatby na poslední chvíli. Úsměvnou nabídkou je pojistka proti tomu, že se klient po silvestrovských oslavách probudí na záchytce. „V zahraničí popularita těchto kuriózních pojištění stále roste. Je to ovšem především kvůli tomu, že lidé si tato pojištění dávají jako dárky,“ uzavírá Holý.

 

 

Kurzy

Kurzovní lístek: 23.9.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,460 24,540
USD 22,920 23,040
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články