Některé fondy ČSOB rostly za poslední rok až o desítky procent

16. 9. 2010 – 16:39 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Některé fondy ČSOB rostly za poslední rok až o desítky procent
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Podílovým fondům ČSOB se v posledním roce dařilo. Některé z nich dosáhly více než desetiprocentních výnosů a z velké části stáhly ztráty způsobené finanční krizí.

Z 21 otevřených korunových fondů jich ke konci srpna v meziročním porovnání 15 rostlo o více než 3 procenta. Nejvíce se dařilo ČSOB Akciovému fondu BRIC, který svým majitelům zhodnotil peníze o 19,9 procenta.

„Jsme rádi, že naše doporučení klientům se ukázala jako kvalitní. Mohli se tak přesvědčit, že v období po finanční krizi lze prostřednictvím fondů vydělat. Trhy dokáží vrátit to, co vzaly. Růst ČSOB Akciového fondu BRIC je toho důkazem,“ uvedl generální ředitel ČSOB Investiční společnosti Jan Barta.

ČSOB Akciový fond BRIC investuje do rozvíjejících se ekonomik Brazílie, Ruska, Indie a Číny. Tyto ekonomiky zaznamenávají prudký rozvoj, který se promítá i do výnosů fondu. Například Čína roste již tři dekády a stává se druhou největší ekonomikou světa. Pozoruhodný rozvoj zaznamenává i Brazílie, a to i v odvětvích jako je například letecký průmysl. Její surovinový potenciál nově podpořil objev rozsáhlých nalezišť ropy. Rusko je pak již tradiční surovinovou velmocí cílevědomě těžící ze strategie založené právě na surovinách.

Dobře se také vedlo fondu ČSOB Akciový fond – Střední a Východní Evropa, který za uplynulý rok dosáhl výnosu 19,12 %. Nejvýnosnější dluhopisový fond KBC Renta Czechrenta zhodnotil investici o 13,13 %. Tomuto fondu, který převážnou část majetku investuje do státních dluhopisů, pomohl pokles dlouhodobých úrokových sazeb. Díky němu se výrazně zvýšily ceny právě těchto cenných papírů.

„Investiční poradci ČSOB dluhopisové fondy klientům před rokem doporučovali a jejich prognóza se naplnila. Nyní již tyto fondy takový potenciál nemají, proto je doporučujeme v portfoliu spíše upozadit,“ dodal Jan Barta.
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 18.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články