Nové programy Ministerstva průmyslu a obchodu způsobily skokový růst konzultací v KB EU Point

17. 6. 2009 – 17:44 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Nové programy Ministerstva průmyslu a obchodu způsobily skokový růst konzultací v KB EU Point
Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

EU Point Index, který stanovuje aktivitu na českém dotačním trhu, se v dubnu výrazně zvýšil na 163 body. Nová hodnota Indexu nabízí řadu příležitostí pro podnikatele a municipality k získání finančních zdrojů pro realizaci jejich projektů.


Významný růst hodnoty EU Point Indexu na 163 body umožnilo otevření nových dotačních programů Ministerstva průmyslu a obchodu a také vysoký počet schválených žádostí v Operačním programu Životní prostředí.

Ministerstvo životního prostředí schválilo téměř tisícovku žádostí v oblastech Optimalizace vodního režimu krajiny (odbahnění a revitalizace rybníků, nádrží a potoků) a Zkvalitnění nakládání s odpady (rekultivace skládek a sběrné dvory). 

Ministerstvo průmyslu a obchodu zároveň otevřelo dva programy, které jsou zajímavé pro širokou podnikatelskou veřejnost: programy Rozvoj a Inovace – inovační projekt. Alokace na oba programy činí celkem 6 mld. Kč. Otevření těchto programů se projevilo zvýšeným zájmem o konzultace s odborníky KB EU Point Komerční banky. Jen v dubnu bylo konzultováno o polovinu více projektů než ve stejném období loňského roku.

V následujícím období lze očekávat další pokračování zvýšené dotační aktivity. „Pokračuje přijímání registračních žádostí do programů Rozvoj a Inovace - projekt v Operačním programu Podnikání a inovace, navíc se budou přijímat žádosti na obnovitelné zdroje energií v Operačním programu Životní prostředí. Od srpna bude otevřena výzva na evropská centra excelence v OP Výzkum a vývoj pro inovace, kde bude mimořádně vysoká alokace ve výši 17 mld. Kč,“ uvedl Jan Hanuš, vedoucí Municipalit a Programů veřejné podpory, specializovaného pracoviště Komerční banky pro oblast dotačních aktivit.

KB EU Point poskytuje klientům KB pomoc při realizaci dotovaného projektu. Bankovní poradce zdarma vyhledá vhodnou dotaci pro projektový záměr a regionální EU Point specialista poskytne detailní konzultaci. Žádosti o dotace a kompletní administrativu projektu pak zpracovávají specializované firmy s prověřenými zkušenostmi a odborností, výběr konkrétní firmy je vždy v rukou klienta. Bankéři rovněž doporučují optimální financování projektu, které vyhovuje dotačním podmínkám.

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,410
USD 23,330 23,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články