Nový fond ČSOB umožní investovat do rostoucího asijského trhu

21. 7. 2010 – 14:28 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Nový fond ČSOB umožní investovat do rostoucího asijského trhu
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

V červenci se v nabídce ČSOB objevují dva nové fondy – Maximal Invest ČSOB Asijské investice 1 a eurový Archipel Portfolio Pro August 95.

Patří k nim ještě Global Partners ČSOB Click s pamětí 3, který nabízí srovnatelné výhody jako obdobný červnový fond. Z červnové nabídky dále zůstává v nabídce Optimum Fund ČSOB Krátký horizont 1.

„Ekonomiky asijského regionu jsou motorem globálního oživení a podle prognóz OECD se stanou tahounem budoucího růstu, proto našim klientům v tomto měsíci nabízíme možnost investice do fondu Maximal Invest ČSOB Asijské investice 1. Tento zajištěný fond klientům umožní podílet se na zhodnocení cenných papírů předních společností dosahujících podstatnou část tržeb v oblasti Asie,“ řekl Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti.

Maximal Invest ČSOB Asijské investice 1:
Fond nabízí jistotu návratnosti vložené investice a neomezený maximální výnos. Investiční období je 5 let a 6 měsíců. Výnos je vázán na koš 20 akcií firem s podstatnou částí tržeb v oblasti Asie. Součástí fondu je i unikátní spojení investice a pojištění. V průběhu trvání pojištění lze podílové jednotky odprodat za aktuální hodnotu aktiv. Fond nabízí také možnost daňových odpočtů až do výše 84 000 Kč za dobu trvání investice, což znamená úsporu až 12 600 Kč.

Archipel Portfolio Pro August 95:
Jedná se o fond fondů, který upravuje svou investiční strategii podle aktuální situace, která právě panuje na trhu. Fond je řízen tak, aby hodnota fondu v průběhu následujících 12 měsíců nepoklesla pod 95 % hodnoty na konci července. V případě růstu akciových a dluhopisových trhů se na tomto růstu investor plně podílí. Naopak při poklesu na světových trzích dokáže fond prostředky ochránit.

 

Optimum Fund ČSOB Krátký horizont 1:
Fond přináší klientům plný 100% podíl na možném růstu akciového trhu s 90% ochranou vložené investice. Ve spojení s krátkým investičním obdobím 2 roky a 9 měsíců je tato struktura vhodná pro dynamičtější investory. Maximální výnos je omezen 30 % (10,06 % ročně). Fond je vhodný k začlenění do postupně vytvářeného portfolia zajištěných fondů. Tento produkt by v portfoliu zajištěných fondů mohl splňovat úlohu dynamického produktu určeného na relativně rychlé zhodnocení možného růstu trhu.

Global Partners ČSOB Click s pamětí 3:
Tento zajištěný korunový fond se 100% ochranou vložené investice investuje do podkladového koše 30 světových akcií. Investiční období je 5 let a 7 měsíců. Výnos zakliknutý v prvním roce je 3 % bez ohledu na vývoj finančních trhů. V dalších letech se výnos bude pohybovat mezi 0 % a 6 %. Maximální výnos při splatnosti je dán součtem zakliknutých výnosů v jednotlivých letech a může dosáhnout až 27 %.

 

 

Hodnota podílu ve fondu může během investičního období kolísat. Vyplacení vložené investice a dosaženého výnosu je zajištěno ke dni splatnosti fondu za podmínek uvedených v jeho prospektu. Vzhledem k složitosti struktur nabízených produktů je žádoucí využít poradenské služby osobních bankéřů a investičních poradců ČSOB.
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 12.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,440
USD 23,570 23,750
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články