Nový šéf ČEZ vyhodil ředitele fúzí a akvizic a zrušil celý jeho úsek

29. 9. 2011 – 8:26 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Nový šéf ČEZ vyhodil ředitele fúzí a akvizic a zrušil celý jeho úsek
Zahraniční investice ČEZ kritizoval také premiér Petr Nečas (ODS), který požaduje, aby firma upřela maximální pozornost a finanční prostředky na dostavbu jaderné elektrárny Temelín Foto: Daniel Beneš (ČEZ) | zdroj: NašePeníze.cz

Nový generální ředitel ČEZ Daniel Beneš se zbavil ředitele fúzí a akvizic Vladimíra Schmalze a celý úsek zrušil. Uvedl to v úterý server Lidovky.cz.

Právě Schmalz byl podle spekulací jedním z důvodů, proč z čela polostátní elektrárenské firmy musel odejít Martin Roman, který šéfa úseku nechtěl odvolat. "Zrušení celého úseku bude trvat několik měsíců," sdělil LN zdroj obeznámený s děním v ČEZ. "Ale je jasné, že po projednání s odbory úsek zanikne."

Deník Lidové noviny se pokusil Schmalze kontaktovat, ale měl vypnutý telefon.

Schmalz vedl úsek fúzí a zahraničních akvizic přes sedm let a na jeho hlavu padají ztráty, které se na kontě ČEZ ze zahraničí začaly hromadit.

Zahraniční investice ČEZ kritizoval také premiér Petr Nečas (ODS), který požaduje, aby firma upřela maximální pozornost a finanční prostředky na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Na Schmalzovi vadilo některým politikům také jeho angažmá v politice, vrcholný manažer ČEZ sedí za ODS v pražském zastupitelstvu.

 

-Martin Carek | MED

Kam dál?

- Nečas promluvil o svých důvodech v náhlých změnách v ČEZu

- Martin Roman končí v čele ČEZu, proč? Jak to ovlivní firmu?

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,410
USD 23,330 23,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články