O hypotéky je větší zájem než před krizí - díky levným bytům

6. 3. 2012 – 22:13 | Hypotéky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

O hypotéky je větší zájem než před krizí - díky levným bytům
Zájem o hypotéky je dán výbornou kombinací nízkých sazeb a cen bytů, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Přestože první měsíce roku bývají pro koupi bytu nejslabším obdobím, banky letos překonávají rekordy ze stejných měsíců z doby největšího hypotečního boomu z let 2007 a 2008. K rekordům přispívají nízké ceny nemovitostí a historicky nejlevnější hypotéky.

Už v první měsíci si lidé od bank půjčili na nové bydlení přes 9,2 miliardy korun. Jde o meziroční růst o 60 procent a vůbec nejlepší lednový výsledek v historii. A v únoru zájem ještě zesílil. Například od České spořitelny, která má zhruba čtvrtinový podíl na trhu, si lidé v lednu půjčili celkem 3 miliardy korun a v únoru dalších 3,5 miliardy korun.

"Předběžné únorové výsledky signalizují, že zřejmě pokoříme výkony ze stejného období v předkrizových letech," říká Jan Sadil, šéf Hypoteční banky. I UniCredit Bank zaznamenala v únoru růst o 19 procent a GE Money bank o třetinu. "Je to dáno výbornou kombinací nízkých sazeb a cen bytů. Všichni tuší, že toto ideální období nebude trvat dlouho, a snaží se ho využít," říká Martin Techman, ředitel rozvoje obchodu České spořitelny.

-Petr Bartá | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,850 24,930
USD 23,250 23,390
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články