O zakázku likvidace ekologických škod za 114 miliard korun, budou bojovat tři firmy

5. 9. 2011 – 20:51 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

O zakázku likvidace ekologických škod za 114 miliard korun, budou bojovat tři firmy
Zakázka na likvidaci starých ekologických zátěží má garance v hodnotě 114 miliard korun, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a Environmental Services tvoří seznam společností, které projevily zájem o zakázku na odstranění starých ekologických škod a zároveň tak splnily kvalifikaci ministerstva financí.

Lhůta pro podání cenových nabídek na zakázku odstranění některých ekologických zátěží vzniklých před privatizací (tzv. ekozakázku) skončila v pondělí úderem 16. hodiny.

"Zapečetěné obálky s nabídkami zůstanou řádně uloženy v trezoru na ministerstvu financí," popsal Jakob další osud nabídek.

V souladu se zákonem o veřejných zakázkách rezort financí jako zadavatel zakázky zaslal pozvánky členům hodnotící komise jmenované vládou, která na jednání dne 13. září podané nabídky protokolárně otevře. Komisi tvoří tři zástupci ministerstva financí, dva zástupci ministerstva průmyslu a obchodu a životního prostředí a jeden zástupce ministerstva spravedlnosti a úřadu vlády.

"Po výběru nejvhodnější nabídky bude smlouva na plnění veřejné zakázky ministrem financí předložena k posouzení a případnému schválení vládě," dodal Jakob.

Zakázka na likvidaci starých ekologických zátěží má garance v hodnotě 114 miliard korun. Celkem se týká 510 lokalit, většinou jde o uzavřené průmyslové závody po celém Česku.

Vláda vyhlásila tendr na odstranění starých ekologických škod v červnu 2008. K odstranění ekologických zátěží se stát zavázal při privatizaci státních podniků v roce 1992. Cílem zakázky je odstranit škody způsobené 45 lety extenzivního komunistického hospodaření.

Vítěz zakázky bude mít za úkol vyčistit zamořené půdy a vody po celé republice.

O zakázku chtěla soutěžit také společnost PPF Advisory, ale neuspěla a nakonec 21. ledna sama z tendru odstoupila.

-Karolina Brožová, Petra Hrubá, Tomáš Paták | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,370
USD 23,700 23,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články