Od 1. dubna 2009 se bude vydávat nový typ cestovního pasu - cestovní pas se strojově čitelnými údaji a dvěma biometrickými údaji

- Životní styl autor: Redakce NašePeníze.cz

Od 1. dubna 2009 se bude vydávat nový typ cestovního pasu - cestovní pas se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat obsahujícím dva biometrické údaje.

Foto: sofinpac

Foto: sofinpac, zdroj: NašePeníze.cz- Vezete si psa na dovolenou do zahraničí? Pozorně čtěte
- Shengen: Vy pas nepotřebujete, ale pes ano!
- Češi chtějí v důchodu hlavně cestovat

Žádost o vydání stávajícího typu cestovního pasu se strojově čitelnými údaji a s jedním biometrickým údajem lze podat nejpozději do 24. března 2009. S tímto cestovním dokladem bude možné cestovat do všech států světa, včetně bezvízových cest do USA, i po 1. dubnu 2009.

\"Upozorňujeme, že v souvislosti s přechodem na výrobu nového typu biometrického pasu bude možné z technologických důvodů podat v období od 25. března 2009 do 31. března 2009 pouze žádost o vydání cestovního pasu bez strojově čitelných údajů a bez nosiče dat s biometrickými údaji, nebo žádost o provedení změn a doplnění údajů ve všech typech cestovních pasů.\" Uvádí Ministerstvo vnitra.

Všechny typy cestovních pasů zůstanou platné po dobu v nich uvedenou. Připomínáme, že k cestám do států Evropské unie lze kromě cestovních pasů používat také občanské průkazy.


Tagy: půjčka peníze finance rozpočet pojištění hotovost úvěr tiskové zprávy