Odboráři ve Škodovce hrozí opět stávkou a zastavením výroby

17. 3. 2011 – 10:36 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Odboráři ve Škodovce hrozí opět stávkou a zastavením výroby
Ke stávce jsou z velké části připraveny lakovny a svařovny, hutě, Partscentrum, velká část techniků v Česaně i řada dalších velmi důležitých provozů, které jsou pro firmu zásadní | zdroj: NašePeníze.cz

Mladoboleslavská automobilka podle odborářů stále nenabízí dostatečné zvýšení mezd, stávka tak stále připadá v úvahu. Uvedlo to čtvrteční vydání Škodováckého odboráře.

Vedení firmy na posledním jednání navýšilo svou nabídku růstu tarifů o 0,5 procentního bodu na 3,5 procenta, to ale odboráři považují stále za nedostatečné. Mzdová dohoda zatím platí do konce měsíce, poslední vyjednávací kolo v řádném termínu se uskuteční 30. března.

 

Odboráři ve Škodovce vyhrožují zastavením výroby, chtějí vyšší platy

Odboráři ve Škodovce vyhrožují zastavením výroby, chtějí vyšší platy

 

Na podnikové radě se podle časopisu hovořilo o možnostech, jak zastavit výrobu a dalších akcích pro případ, že firma jednoznačně odmítne navýšit mzdu. „Musí se pak do toho zapojit dělníci i technici a všichni si musí uvědomit, že budeme bojovat třeba i jen za desetiny procenta do tarifu,“ podotkl předseda rady Jaroslav Povšík. Sdělil také, že odbory nemají za cíl dělat jakékoli divadlo u Pentagonu, jak se někdy říká, ale jsou připraveny provést skutečně účinné akce, které by měly donutit firmu přidat ve svém návrhu.

Ohledně vícesměnných pracovních modelů, odbory na jednání s firmou připomněly, že je třeba znát časovou osu, pak je možné vést diskusi o všech doprovodných aspektech těchto modelů. V této oblasti zatím k žádné dohodě nedošlo.

Ke stávce jsou podle časopisu již z velké části připraveny lakovny a svařovny, hutě, Partscentrum, velká část techniků v Česaně i řada dalších velmi důležitých provozů, které jsou pro firmu zásadní. Pro stávku jsou i pobočné závody. Vše bude záležet na výsledku kolektivního vyjednávání do konce března, k akcím by došlo až v případě patové situace.

-Libor Popela | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 6.10.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,480 24,600
USD 24,740 24,920
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články