ODS a TOP 09 se možná spojí

1. 8. 2011 – 8:33 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

ODS a TOP 09 se možná spojí
Ivan Langer nevyloučil budoucí spojení ODS a TOP 09, Foto: ODS/TOP09/VV | zdroj: NašePeníze.cz

V budoucnu by se mohly spojit strany ODS a TOP 09. To, o čem se jen šeptá v politických kuloárech, nevyloučil v rozhovoru pro časopis Týden ani bývalý místopředseda ODS Ivan Langer, který je se špičkami strany stále v kontaktu.

"Je to jedna z úvah, které procházejí hlavou různým lidem," uvedl v rozhovoru bývalý ministr vnitra. Jedním dechem však Langer dodal, že nejde o projekt, který by byl realizovatelný v dohledné době. Přesto se skloňují už i některá jména, která by v nové partaji měla hrát klíčové role - Václav Klaus, Miroslav Kalousek nebo Karel Schwarzenberg. A rovněž výčet stran, jež by se měly spojit, nemusí mít podle něj jen dvě položky - ODS a TOP 09.

Langer rovněž Týdnu řekl, že podle něj byl nejlepším šéfem historie ODS Mirek Topolánek a postava Václava Klause je prý "nepostradatelná".

Od Topolánka ala stále čeká na omluvu kvůli událostem po posledních parlamentních volbách. "Až uplyne čas a potkáme se, bude mít příležitost mi vysvětlit, proč mě chtěl popravit. To pro mě bylo velké překvapení, že se v jednom okamžiku spojil s těmi, proti kterým celou dobu bojoval," uvedl Langer s tím, že s Topolánkem se od konce své 'velké' kariéry v ODS setkal jen jednou a to náhodou.

Dnes se Langer podle svých slov snaží pomáhat lidem v kraji. "Jsem členem regionální rady ODS Olomouckého kraje. A pak mám ještě jednu vlivnou funkci - jsem člen bezpečnostní komise ODS - jeden ze třiceti," říká s mírným despektem Langer.

Ivan Langer je s politickými špičkami stále v kontaktu a v současnosti radí i premiérovi Petrovi Nečasovi (ODS). "Potkáváme se jednou za měsíc a bavíme se o tématech, kterým jsem se věnoval vždycky. Obecně ODS, vzdělávání, média, bezpečnostní problematika, veřejná správa," nastínil Langer v časopisu Týden.

Se současným šéfem ODS a premiérem Petrem Nečasem se Langer údajně potkává jednou za měsíc. "Jde o témata, kterým jsem se věnoval vždycky. Obecně ODS, vzdělávání, média, bezpečnostní problematika, veřejná správa," nastínil Langer témata jejich rozhovorů.

Langer také podrobil kritice fungování grémia ODS. "Jsem ve velkých rozpacích z fungování grémia. Místopředsedové nejsou vůbec vidět. Vůbec nikdo neví, co dělají. Soudě podle tohoto nepracují. A všechno táhne jenom Petr (Nečas)."

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 teorie o spojení ODS a TOP 09 odmítá

Budoucí spojení dvou nejsilnějších pravicových stran ODS a TOP 09 šéf poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík odmítá a výroky bývalého místopředsedy ODS Ivana Langera považuje za snahu o znevěrohodnění strany TOP 09. Reagoval tak na rozhovor zveřejněný v pondělí v časopise Týden.

"TOP 09 je naprosto svébytná strana, která se od ODS liší jak programově, tak i politicky. Takovou věc odmítám," uvedl Mediafaxu Gazdík.

To, že by se v budoucnu mohly spojit dvě nejvlivnější politické strany ODS a TOP 09, nevyloučil pro časopis Týden bývalý místopředseda ODS Ivan Langer.

"Je to jedna z úvah, které procházejí hlavou různým lidem," uvedl v rozhovoru bývalý ministr vnitra. Jedním dechem však Langer dodal, že nejde o projekt, který by byl realizovatelný v dohledné době. 

-Petr Šour | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 27.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,670 24,790
USD 22,710 22,890
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články