ODS bude po nových poslancích asi dodatečně vyžadovat příspěvek na volby

31. 5. 2010 – 21:42 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

ODS bude po nových poslancích asi dodatečně vyžadovat příspěvek na volby
Langer na Rádiu Impuls také uvedl, že Nečas křeslo předsedy strany pravděpodobně získá, Foto:Ivan Langer ODS | zdroj: NašePeníze.cz

ODS bude možná po nových tvářích sněmovny dodatečně vyžadovat příspěvek na volební kampaň, řekl v pondělí místopředseda ODS Ivan Langer rádiu Impuls.

Dodal, že strana bude usilovat o obsazení zejména ministerstva financí a vnitra.

"Očekávám, že i ti noví poslanci - pokud se skutečně vůbec nijak nepodíleli na kampani – že by měli říct, jasně, uznáváme to, pojďme si sednout, co pro ten daný region a ODS můžeme udělat," řekl Langer rádiu Impuls.

Přiznal, že sám na předvolební kampaň své peníze také nedal, ale hodně prý pomohl. "Jejda, no tak já jsem dal kus svého srdce, kus svého těla a bojím se, že za chvíli ještě dodatečně skončím někde na jednotce intenzivní péče. Já jsem byl samozřejmě u oslovování některých sponzorů, tak, abychom byli schopni náklady na kampaň pokrýt," vysvětlil rádiu.

V rozhovoru pro Impuls také řekl, že občanští demokraté by určitě měli obsadit post premiéra a klíčová ministerstva. Zmínil především ministerstvo financí a vnitra. "To, co se nastartovalo před čtyřmi lety, bylo úspěšně panem Pecinou zabrzděno. Z ministerstva vnitra je opět ministerstvo policie místo ministerstva vnitřních věcí. Já bych dodal k té dvojici premiér, ministerstvo financí i také ministerstvo vnitra," přiznal.

Langer na Rádiu Impuls také uvedl, že Nečas křeslo předsedy strany pravděpodobně získá. "Nevidím v Občanské demokratické straně nikoho jiného, kdo by mohl v tuto chvíli kandidovat," potvrdil.

-Mediafax

Kam dál:

- Strany počítají finanční ztráty po volbách. Za kolik se kupovaly hlasy voličů?

- Prezident Václav Klaus vidí jako jedinou možnost vládu ODS, TOP 09 a VV

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,130 25,210
USD 23,100 23,200
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články