ODS, VV a TOP09 navrhnou kompromisní reformu zdravotnictví

8. 6. 2010 – 21:54 | Zdravotnictví | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

ODS, VV a TOP09 navrhnou kompromisní reformu zdravotnictví
Podle expertů musí zdravotnictví projít reformou a ekonomicky se stabilizovat | zdroj: NašePeníze.cz

Expertní týmy Věcí veřejných, ODS a TOP 09 se na základních principech reformy zdravotnictví v úterý shodly, potvrdila Mediafaxu místopředsedkyně VV Kateřina Klasnová.

Otazníky zatím visí nad zdravotnickými poplatky a platbami za položky na receptu. Zdravotnictví je podle politiků všech tří stran potřeba především ekonomicky stabilizovat.

"Dnes jsme se sešli poprvé a hovořili jsme především o obecných principech. Vymezili jsme si okruhy, kde panuje shoda, které jsou sporné a o jakých budeme hovořit příště," prozradila Mediafaxu Klasnová.

Podle expertů musí zdravotnictví projít reformou, ekonomicky se stabilizovat a musí všem občanům zajistit dostupnou kvalitní péči. "Na dalším setkání budeme ještě jednat o principu standardu, otazníky visí i nad zdravotnickými poplatky za položky na receptu," řekla Klasnová.

 

<%Anketa40%>

 

Garant expertní komise TOP 09 Vladimír Pavelka potvrdil slova Klasnové. Vyjednávací týmy si podle jeho slov vymezily hrací plochu a stanovily si problémy, o kterých budou diskutovat. "Zatím jsme se ještě nepoprali," dodal s úsměvem. Experti se podle něj shodli na tom, že je třeba zajistit trvalou financovatelnost zdravotnictví a ekonomickou stabilitu.

Místopředsedkyně strany Klasnová zároveň dodala, že jednání, která mají pokračovat v příštím týdnu, se budou pravděpodobně týkat i návrhu Věcí veřejných, tedy snížit počet zdravotních pojišťoven. Pavelka upřesnil, že by se týmy měly sejít v úterý.

-Mediafax

Kam dál?

- Zdravotní pojišťovny varují: Peníze na péči ubývají

- Zdravotnictví se blíží bodu, kdy nezvládne financovat dostupnou péči

- Má být opravdu jen jedna zdravotní pojišťovna?

- Platy ve zdravotnictví porostou, slibují všechny politické strany

- Které strany to myslí se zdravotnictvím nejlépe? ODS, TOP09 a SZ, tvrdí odborníci

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,120 25,200
USD 23,090 23,190
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články