Okamura: Je třeba trestní a hmotnou odpovědnost politiků, i úředníků

- Životní styl autor: Redakce NašePeníze.cz

Je rozdíl koupit drahé auto nebo si postavit luxusní vilu v Německu, v USA a tady u nás? Nemám na mysli cenu. Mám na mysli to, co následuje. V zahraničí to není zběsilá jízda či večírky, ale okamžitá návštěva inspektorů z finančního úřadu.

Majetkové přiznání a okamžité zdanění velkého nedoloženého majetku je samozřejmostí ve všech civilizovaných zemích, Foto: Tomio Okamura, FB

Majetkové přiznání a okamžité zdanění velkého nedoloženého majetku je samozřejmostí ve všech civilizovaných zemích, Foto: Tomio Okamura, FB , zdroj: NašePeníze.cz

Jen tak pro pořádek vám připomenou, že podle daňového přiznání nemáte ani na chleba a ouha, vy máte nový bourák nebo barák. Auto či vilu vám ocení a případně dodaní - a buď zaplatíte nebo vám pánové majetek zabaví.

Třeba jeden náš senátor má prokazatelně minimálně desetimilionové majetky, jejichž původ však neumí doložit. Kolik, že u něj zvonilo finančních inspektorů? Podnět k šetření jeho majetku dostal i slavný Kalouskův finančně analytický úřad.

Copak asi kluci vyšetřili?

Není to těžká hádanka - nešetřili nic. Ruka ruku myje. Majetkové přiznání a okamžité zdanění velkého nedoloženého majetku je samozřejmostí ve všech civilizovaných zemích. Není to levicový populismus, jak se nám snaží mnozí namluvit. Je to přirozená obrana všech civilizovaných státu vůči zlodějům.

Samozřejmě by bylo potřeba zároveň uzákonit trestní a hmotnou odpovědnost všech politiků, veřejných činitelů, soudců i úředníků, kteří mají vliv na rozdělování veřejných peněz. To by potom fungovalo mnohem lépe. Krást se prostě nesmí nikomu vyplatit. A ten, kdo si vydělal poctivě, nemá problém příjmy doložit. A nejen to.

Poctivý člověk má rázem daleko víc šancí si ve férovém prostředí peníze poctivě vydělat, protože zloději nemají šanci. Právě neustálé beztrestné rozkrádání veřejných prostředků je jedním z hlavních důvodů stavu naší země, na který pak doplácíme všichni.

Řekněte mi - co a kdo kromě zlodějů nám brání ta přiznání uzákonit? Výmluvy na retrospektivu neplatí. Platit daně a nekrást máme v zákonech už pěkných pár století.

VIDEO: Komentář Tomio Okamury

-Tomio Okamura

Tagy: peníze urednik názory tomio okamura politik komentáře trestní odpovědnost