Okamura: Je třeba trestní a hmotnou odpovědnost politiků, i úředníků

20. 8. 2012 – 22:35 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Okamura: Je třeba trestní a hmotnou odpovědnost politiků, i úředníků
Majetkové přiznání a okamžité zdanění velkého nedoloženého majetku je samozřejmostí ve všech civilizovaných zemích, Foto: Tomio Okamura, FB | zdroj: NašePeníze.cz

Je rozdíl koupit drahé auto nebo si postavit luxusní vilu v Německu, v USA a tady u nás? Nemám na mysli cenu. Mám na mysli to, co následuje. V zahraničí to není zběsilá jízda či večírky, ale okamžitá návštěva inspektorů z finančního úřadu.

Jen tak pro pořádek vám připomenou, že podle daňového přiznání nemáte ani na chleba a ouha, vy máte nový bourák nebo barák. Auto či vilu vám ocení a případně dodaní - a buď zaplatíte nebo vám pánové majetek zabaví.

Třeba jeden náš senátor má prokazatelně minimálně desetimilionové majetky, jejichž původ však neumí doložit. Kolik, že u něj zvonilo finančních inspektorů? Podnět k šetření jeho majetku dostal i slavný Kalouskův finančně analytický úřad.

Copak asi kluci vyšetřili?

Není to těžká hádanka - nešetřili nic. Ruka ruku myje. Majetkové přiznání a okamžité zdanění velkého nedoloženého majetku je samozřejmostí ve všech civilizovaných zemích. Není to levicový populismus, jak se nám snaží mnozí namluvit. Je to přirozená obrana všech civilizovaných státu vůči zlodějům.

Samozřejmě by bylo potřeba zároveň uzákonit trestní a hmotnou odpovědnost všech politiků, veřejných činitelů, soudců i úředníků, kteří mají vliv na rozdělování veřejných peněz. To by potom fungovalo mnohem lépe. Krást se prostě nesmí nikomu vyplatit. A ten, kdo si vydělal poctivě, nemá problém příjmy doložit. A nejen to.

Poctivý člověk má rázem daleko víc šancí si ve férovém prostředí peníze poctivě vydělat, protože zloději nemají šanci. Právě neustálé beztrestné rozkrádání veřejných prostředků je jedním z hlavních důvodů stavu naší země, na který pak doplácíme všichni.

Řekněte mi - co a kdo kromě zlodějů nám brání ta přiznání uzákonit? Výmluvy na retrospektivu neplatí. Platit daně a nekrást máme v zákonech už pěkných pár století.

VIDEO: Komentář Tomio Okamury

-Tomio Okamura

Kurzy

Kurzovní lístek: 7.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,300 24,420
USD 22,500 22,680
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články