Papírové recepty na léky zůstanou zachovány, měly se rušit

- Auto-moto autor: Redakce NašePeníze.cz

Vláda ČR schválila novelu zákona o léčivech, která umožní lékařům i nadále předepisovat léčivé přípravky na recepty jak v listinné, tak i v elektronické podobě.

Vláda ČR schválila novelu zákona o léčivech, která umožní lékařům i nadále předepisovat léčivé přípravky na recepty jak v listinné, tak i v elektronické podobě. Foto:SXC

Vláda ČR schválila novelu zákona o léčivech, která umožní lékařům i nadále předepisovat léčivé přípravky na recepty jak v listinné, tak i v elektronické podobě. Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Podle platné legislativy mělo být totiž od 1. ledna 2015 možné léčivé přípravky předepisovat pouze na elektronické recepty, a novela tak v podstatě umožní zachování stávajícího stavu.

"Projekt povinného elektronického receptu by byl pro lékaře zbytečná administrativní zátěž, v současné době máme dat o léčbě i bez těchto hlášení dostatek. Elektronický recept tak zůstane povinný jen pro předepisování léčebného konopí a jiných návykových látek," uvedl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Tagy: léky lékař elektronické Papírové recepty