Paroubek končí v politice a míří do byznysu

7. 6. 2010 – 17:06 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Paroubek končí v politice a míří do byznysu
Důvodem Paroubkova odchodu z politiky je neochota být řádovým poslancem, Foto: ČSSD | zdroj: NašePeníze.cz

Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek chce definitivně skončit v politice, vzdát se poslaneckého mandátu a působit ve sféře byznysu.

V pondělí o tom s odkazem na důvěryhodný zdroj z Paroubkova těsného okolí informoval server Aktuálně.cz.

"V podstatě je rozhodnutý. Není to ale záležitost na příští dny. Ještě chvíli bude vyčkávat, zcela jistě půjde na ustavující schůzi nové sněmovny, ale jasně řekl, že poslancem být nechce," cituje server nejmenovaný zdroj a dodává, že sám Paroubek informace popřel.

Jiří Paroubek agentuře Mediafax informaci o svém odchodu z politiky do byznysu popřel. "Je to absolutní nesmysl. Nic z toho není pravda," řekl.

Důvodem Paroubkova odchodu z politiky je podle serveru neochota bývalého předáka sociální demokracie být řádovým poslancem. Maximálně by ho totiž čekala v Poslanecké sněmovně funkce šéfa výboru, jako předseda sněmovny je pro ostatní strany nepřijatelný.

 

<%Anketa148%>

 

Paroubek se nehodlá vzdát poslaneckého křesla okamžitě. Server uvádí, že ho mohou jeho kolegové očekávat minimálně na ustavující schůzi sněmovny 22. června. Rozhodnutí by měl ovšem udělat nejpozději po komunálních volbách v říjnu, píše server.

Pokud by se mandátu vzdal, zasedne do jeho křesla ve sněmovně kmotr jeho dcery Petr Benda, který ve volbách neuspěl a je nyní v pozici prvního náhradníka.

 

Paroubek se omluvil spolustraníkům za odchod z čela strany

 

"Milí přátelé, dnes jsem naposledy ve své kanceláři v Lidovém domě jako předseda. Přes víkend jsem si přečetl všechny vaše dopisy, kterými jste komentovali volební výsledek ČSSD a můj odchod z funkce předsedy ČSSD," obrací se Paroubek ve svém dopise na stranické kolegy. Omluvil se těm, kterým se zdá, že byl jeho odchod zradou. Vyjádřil také naději, že v dalších měsících proběhne ve straně diskuse o dalším strategickém postupu.

-Mediafax

Kam dál?

- Paroubek: Příjemcům sociálních dávek založíme bankovní účet a vystavíme platební kartu

- Paroubek nadělal ve sněmovně více škody než komunisté, říká politolog Doležal

- ČSSD hospodaří se ztrátami. Za pár let prohospodařila přes půl miliardy

Kurzy

Kurzovní lístek: 18.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články