Paroubek míří do rozpočtového výboru sněmovny

29. 6. 2010 – 14:18 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Paroubek míří do rozpočtového výboru sněmovny
Jiří Paroubek byl nominován za sociální demokracii jako člen rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny, Foto:ČSSD | zdroj: NašePeníze.cz

Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek byl na úterním jednání poslaneckého klubu strany navržen na jednoho ze členů vlivného rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny.

O nominacích na šéfy výborů strana zatím nejednala, Mediafaxu to potvrdil místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc.

"Skutečně mohu potvrdit, že Jiří Paroubek byl nominován za sociální demokracii jako člen rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny," řekl v úterý Tejc. "Na dnešním jednání jsme hovořili o personálních návrzích do jednotlivých výborů a shodli se na našem zastoupení v orgánech dolní komory," dodal.

Podle Tejce však sociálně demokratičtí poslanci nejednali o pozicích šéfů výborů, s tímto krokem čekají na vyjednávání s ODS, TOP 09 a Věcmi veřejnými: "Určitě jsme o možných předsedech nemluvili, dokonce nepadly ani nominace. Je nutné, aby v této otázce měla nejprve jasno rodící se koalice, uvidíme, jak bude připravena."

Klub sociální demokracie v úterý diskutoval také o svém působení v pravděpodobné roli nejsilnějšího opozičního klubu a schválil si takzvaný etický kodex poslance ČSSD. "Jsme jedinou stranou, která takovýto kodex má. Přejali jsme ho z minulého funkčního období a mimo jiné se v něm zavazujeme, že našimi asistenty nebudou rodinní příslušníci či osoby blízké," uzavřel Tejc, který doufá, že se ke kodexu připojí i další parlamentní strany.

-Filip Nachtmann, Mediafax

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,340 24,420
USD 23,690 23,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články