Paroubek nadělal ve sněmovně více škody než komunisté, říká politolog Doležal

4. 6. 2010 – 10:07 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Paroubek nadělal ve sněmovně více škody než komunisté, říká politolog Doležal
Zastoupení komunistů ve vedení sněmovny je podle politologa normální, Foto: ČSSD | zdroj: NašePeníze.cz

Odstupující předseda ČSSD Jiří Paroubek v čele sněmovny je nepředstavitelný, končící šéf strany nedostává funkci, ze které by mohl pokračovat v politice, kvůli které končí.

Řekl to v pátek Mediafaxu politolog Bohumil Doležal s tím, že Paroubek v uplynulém období škodil politice víc než komunisté.

S navrhovaným křeslem předsedy sněmovny pro ČSSD souhlasí. "Myslím, že je to slušné gesto po čtyřech letech, kdy slušnost ve sněmovně právě nepanovala," poznamenal Doležal.

"Neumím si představit, že by sociální demokracie navrhla jako předsedu sněmovny Jiřího Paroubka. Popírá to logiku, odstupující šéf strany nemá dostat post, ze kterého může pokračovat v politice, kvůli níž končí," vysvětlil Doležal s tím, že zvlášť absurdní by to bylo v případě arogantního a agresívního Paroubka. "Podle mě je naprosto vyloučené, že by navrhli Paroubka," zdůraznil.

K Bohuslavu Sobotkovi poznamenal, že pokud jej socialisté navrhnou, neměly by s ním budoucí vládní strany mít problém. "Je to věcí ČSSD, Sobotka je zkušený politik, který se v parlamentu pohybuje mnoho let a je od Špidlových dob dvojkou strany," řekl s tím, že však chápe případnou obavu, aby nebyl nominován někdo jako Paroubek.

Zastoupení komunistů ve vedení sněmovny je podle politologa normální, a pokud je tam někdo nechce, měl před dvaceti lety zařídit rozpuštění komunistické strany. "Jsou čtvrtá strana ve sněmovně, nemusí se nám líbit, ale je to tak. Chtělo by to v reakcích nějakou uměřenost," poznamenal Doležal.

"Navíc v uplynulém období ve sněmovně napáchal více škody Paroubek než komunisté, takže já bych se pana Filipa jako místopředsedy nebál," prohlásil.

-Mediafax

Kam dál?

- ODS, TOP09 a VV chtějí snížit platy i náhrady politiků

- Většina Čechů chce středopravicovou vládu

- Paroubek: Příjemcům sociálních dávek založíme bankovní účet a vystavíme platební kartu

- Petr Nečas je důvěryhodnější politik než Jiří Paroubek, vyplývá z průzkumu

- Většina lidí chce odchod Paroubka, Topolánek nestačí

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,340 24,420
USD 23,690 23,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články