Paroubek: Ve vládě už může zasednout Kajínek nebo Kožený

19. 4. 2011 – 9:46 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Paroubek: Ve vládě už může zasednout Kajínek nebo Kožený
Někdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jan Kubice by se mě stát novým ministrem vnitra, Foto: | zdroj: NašePeníze.cz

V Nečasově kabinetu chybí už jen Jiří Kajínek a na ekonomickém postu Viktor Kožený. Těmito slovy okomentoval v úterý poslanec Jiří Paroubek (ČSSD) návrh špiček vládní koalice na jmenování Jana Kubiceho ministrem vnitra.

"Kubice, který postupoval protiprávně, aby se stal ministrem vnitra, to je hroznou volbou," řekl Paroubek. Připomněl, že mezi budoucím ministrem a jím stále pokračují soudní spory.

Paroubek je přesvědčený, že nejlepší variantou byly i předčasné volby. "Bylo by lepší mít předčasné volby. Nyní je logickým krokem hlasování o nedůvěře vládě. Já jsem to navrhoval sociální demokracii již před třemi týdny." Pokud by se hlasovalo o nedůvěře minulý týden, tak by byla vláda už "na hromadě", myslí si Paroubek.

K budoucímu ministrovi dopravy Radku Šmerdovi se poslanec příliš vyjadřovat nechtěl. "Radka Šmerdu neznám a musím ještě informace o něm zjistit. Ale vzhledem k tomu, že jsem to jméno slyšel již před týdnem, očekávám, že na ministerstvu dopravy bude i nadále vládnout Bárta," uzavřel.

Někdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jan Kubice by se mě stát novým ministrem vnitra. Shodly se na tom špičky vládní koalice ve formátu K12. Dosavadní ministr a předseda Věcí veřejných Radek John zůstává vicepremiérem, odpovědný bude za boj s korupcí. Ministerstvo dopravy povede Radek Šmerda, náměstek odcházejícího ministra Víta Bárty (VV).

-MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,600 22,720
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články