Paroubek: Za volební výsledek může brutální tlak médií a neschopnost straníků

24. 6. 2010 – 21:33 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Paroubek: Za volební výsledek může brutální tlak médií a neschopnost straníků
Paroubek kritizuje také neschopnost krajských lídrů v televizních diskusích. Foto: ČSSD | zdroj: NašePeníze.cz

Štvanice médií proti ČSSD, hysterie kolem Řecka a státního bankrotu, neschopnost stínových ministrů, nezájem a málo nadšení, to vše jsou podle bývalého předsedy sociální demokracie Jiřího Paroubka důvody, proč ČSSD ve volbách pohořela.

Paroubek to napsal ve čtvrtek na svém blogu.

V sociální demokracii je podle Paroubka celá řada problémů, které je teď možné řešit a nezavírat před nimi oči. "Upřímně, mezi funkcionáři ČSSD na krajské a okresní úrovni o jejich řešení ani příliš velký zájem není," píše bývalý předseda.

Odborné zázemí v Lidovém domě je podle jeho názoru nedostatečné. Část stínových ministrů s ním nespolupracovala. Paroubek si stěžuje také na pasivitu členů a funkcionářů, neochotu osobního nasazení. "Na volebních akcích, až na výjimky na sociálně demokratických předvolebních akcích rozdávaly předvolební materiály ČSSD placené hostesky," píše.

 

<%Anketa145%>

 

V diskusi o programu se téměř neobjevovaly nové náměty z členské základny či od členů, tvrdí Paroubek. Zarážející je podle něj nedostatek idealismu mezi funkcionáři strany a nezájem o modernizační projekt. Problémem je také malá prostupnost stranických struktur a organizační decentralizace ČSSD. "Lídr prakticky nemůže ovlivnit složení volebních kandidátek, nemá možnost dát ´divokou kartu´ na volitelné místo na kandidátce atraktivnímu kandidátovi, ba dokonce ani, pokud se jedná o krajské lídry," stěžuje si.

Kritizuje také neschopnost krajských lídrů v televizních diskusích, kdy zejména řada krajských lídrů malých strany byla podle jeho názoru o třídu lepší. Příčinou špatného výsledu je také nepřízeň médií. Sdělovacím prostředkům se podle něj podařilo vytvořit dojem, že republika by pod vedením ČSSD směřovala k obdobným hospodářským problémům, jaké má nyní Řecko.

-Mediafax

Kam dál?

- Strany počítají finanční ztráty po volbách. Za kolik se kupovaly hlasy voličů?

- Voby přes internet ušetří peníze možná už za dva roky

- Skončíme jako Řecko míní Kalousek

- Nečas: Socialisté přivedli ke krachu Maďarsko, Řecko a problémy má i Španělsko

Kurzy

Kurzovní lístek: 14.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,640 24,760
USD 22,960 23,140
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články