Patria Finance podle ČNB obírala klienty

25. 6. 2011 – 8:16 | Investice | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Patria Finance podle ČNB obírala klienty
Patria podle ČNB využila toho, že její klient chtěl prodat velké množství akcií ČEZ a Unipetrolu a předtím, než jeho pokyn zadala na burzu, připravila vlastní pokyn k nákupu, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Velký obchodník s cennými papíry Patria Finance, která je sesterskou společností ČSOB a zakládá si na solidním přístupu ke klientům, dostal významnou pokutu od České národní banky (ČNB). Patria Finance se brání žalobou, informuje v sobotním vydání deník MF DNES.

Centrální banka společnosti vyměřila sankci ve výši pěti milionů korun za jednání, které podle ČNB mohlo vést k obohacení firmy na úkor jejích klientů. Dva případy se vztahují k roku 2009, pokuta byla definitivně potvrzena letos na jaře. Zjednodušeně řečeno, Patria podle ČNB využila toho, že její klient chtěl prodat velké množství akcií ČEZ a Unipetrolu a předtím, než jeho pokyn zadala na burzu, připravila vlastní pokyn k nákupu, popisuje MF DNES.

Velké množství akcií na trhu pak snížilo jejich cenu a Patria výhodně nakoupila. Firma s výkladem ČNB nesouhlasí a na počátku tohoto měsíce podala na centrální banku žalobu. V ní se domáhá zrušení rozhodnutí, uvádí MF DNES.

-Zdenek Michora | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,610 24,710
USD 22,700 22,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články