Perličky z pojišťovny: Agresivní makak, servírovací vozík a mobil v latríně

31. 12. 2020 – 8:24 | Pojištění | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Perličky z pojišťovny: Agresivní makak, servírovací vozík a mobil v latríně
Lovení věcí ze suché toalety si většina lidí dobře rozmyslí. | zdroj: Pixabay

Likvidátoři pojišťoven se denně probírat více či méně důvěryhodnými hlášeními o škodách. Většinou jde o nudnou rutinu, ale občas narazí na perličky, se kterými se vždy koncem roku pochlubí veřejnosti. Na co bizarního letos narazili likvidátoři Evropské pojišťovny? Ano, hlavní role i letos nejčastěji hrají zvířata a toalety...

Například jeden mladý pár musel nuceně přerušit svou svatební cestu, když se při letu do Istanbulu vymkl kontrole palubního personálu servírovací vozík. Muže i ženu zranil, takže letadlo muselo kvůli jejich ošetření nouzově přistát už v Budapešti.

Dalšímu klientovi vypadlo při splachování toalety z kapsy pouzdro se sluchátky do odtokové mísy. Snažil se je vytáhnout, ale jedno sluchátko odnesl již proud a druhé, zachráněné, bylo nepoužitelné.

Další český turista se rozhodl navštívit jeden z chrámů v Myanmaru. Hned po vstupu ho ale napadl pes, který ho kousl do lýtka. Klient musel navštívit místní kliniku a podstoupit vakcinaci proti vzteklině.

V Panamě zase šlápl klient v moři zhruba tři metry od břehu na rejnoka. Ten se vylekal a v obraně muže bodl trnem do paty. Turista pak musel být ošetřen v blízké klinice.

Na dovolené v Thajsku zase na mladou ženu zaútočila opice makak. Se škrábanci od drápů a zubů musela být klientka převezena na ošetření.

Odsud telefon lovit nebudu...

Na něco ovšem ani cestovní pojištění nestačí. Jeden klient pojišťovny byl přepaden v Tunisku, kde mu zloději ukradli masivní zlatý prsten. Přestože byli pachatelé následně dopadeni a prsten vrácen majiteli, žádal klient náhradu za to, že se prsten stal předmětem trestného činu a že ztratil svou hodnotu, protože není jasné, co se s ním pod dobu odcizení dělo.

Jiný muž navštívil na dovolené v Bulharsku noční klub, kde si vedle pití objednal i tanec jedné z pracovnic. Při platbě kartou po něm chtěl personál opakovat platbu, protože neprošla, ale ukázalo se, že šlo o promyšlený podvod a klient tak přišel o několik desítek tisíc korun.

Dalšímu klientovi vypadl mobilní telefon do suché toalety na chalupě. Svou snahu o jeho záchranu si po pohledu do kulatého otvoru rozmyslel. Alespoň tedy šel pro druhý telefon a pojistnou událost zdokumentoval.

Zdroje:

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,590 22,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články