Petr Kellner koupil akcie Generali za více než dvě miliardy korun

2. 4. 2010 – 19:58 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Petr Kellner koupil akcie Generali za více než dvě miliardy korun
zdroj: NašePeníze.cz

Spoluvlastník finanční skupiny PPF a nejbohatší Čech Petr Kellner nakoupil akcie italské pojišťovny Generali v objemu 83,5 milionu eur (přibližně 2,12 miliardy korun).  

Uvedl to v pátek server iHned.cz s odvoláním na informace italské burzy.

Kellner je mj. členem devatenáctičlenné správní rady, jímž se stal v dubnu 2007. Letos v dubnu by mu mělo funkční období skončit, uvedl iHned.cz

Italská pojišťovna Assicurazioni Generali SpA loni zvýšila čistý zisk o 52 procent na 1,309 miliardy eur (33,2 miliardy Kč). Pojišťovna při oznámení výsledků v půli března informovala, že vyplatí dividendu 0,35 eura na akcii.

Generali je třetí největší pojišťovnou v Evropě a patří mezi pět největších pojišťoven v Česku. Spolu s tuzemskou finanční skupinou PPF, jejímž je Kellner zakladatelem a spoluvlastníkem, založila podnik Generali PPF Holding, který vlastní Českou pojišťovnu a je aktivní v celkem 13 zemích střední a východní Evropy.

PPF a Generali loni v červnu rovněž založily investiční fond PPF Partners. Ten se specializuje na nákupy aktiv ve střední a východní Evropě, klíčovým trhem pro něj je Rusko.

První velkou investicí fondu bylo 13 miliard korun, vložených do společného Energetického a průmyslového holdingu s J&T. Významným projektem v Rusku je maloobchodní síť Eldorado.

V současnosti se Kellner prostřednictvím ruské banky Nomos a Home Credit & Finance Bank (HCFB), které patří do jeho impéria, snaží získat zakázku na vytvoření Poštovní banky v Rusku.

(Mediafax)

Kam dál?

- K nejbohatším lidem na světě patří kromě Kellnera také Bakala a Babiš

Kurzy

Kurzovní lístek: 29.11.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,210 24,330
USD 22,060 22,240
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články