Plastická chirurgie vloni přilákala do Česka šest tisíc turistů

26. 3. 2010 – 12:04 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Plastická chirurgie vloni přilákala do Česka šest tisíc turistů
Plastická chirurgie do Čech láká turisty z okolních zemí, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Počet zahraničních turistů cestujících za českými plastickými chirurgy se ani v době krize nesnížil. Vzhledem k zmenšení domácí klientely tak podíl zahraničních zákazníků roste, uvádí v pátek vydaná zpráva Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Estetické plastické operace přilákaly vloni do České republiky 6000 turistů. Každý čtvrtý klient českého estetického plastického chirurga je tak v současnosti cizinec. Předloni tvořila zahraniční klientela jen pětinu zákazníků.

 

O jaké zákroky mají turisté největší zájem?

 

Nejčastěji prováděnými zákroky jsou zvětšení prsou, operace víček, liposukce, operace uší a operace prsní žlázy u muže. Nadále platí, že 87 % zákazníků českých estetických plastických chirurgů tvoří ženy. Nejvíce klientek je ve věku 30-49 let, narůstá však podíl žen mladších 30 let.

Vloni došlo k mírnému nárůstu klientů z Německa a Velké Británie, avšak oproti tomu byl zaznamenán pokles těchto turistů z Rakouska a ze Slovenska.

Krize paradoxně tomuto typu turistiky pomohla, jelikož na Západě vyjdou tyto operace dráže než v Čechách, takže zatímco někteří cizinci šetřili a operaci odložili, tak jiní si naopak právě z důvodu úspory vybrali vloni za účelem plastické estetické operace Českou republiku.

 

<%Anketa40%>

 

Plastická chirurgie zdrží turistu déle než je obvyklé

 

Zahraniční návštěvník, který navštívil naší zemi za účelem plastické či estetické operace, zůstává v České republice podle údajů Asociace českých cestovních kanceláří a agentur tři až deset dnů, což je mnohem déle než klasický turista.

V roce 2009 činil počet zdravotních turistů za celý svět 32 milionů. Odhaduje se, že v roce 2010 by jich mělo být kolem 40 milionů. Nejvíc turistů toužících vylepšit svůj vzhled míří do Thajska. Každoročně je jich kolem 1,4 milionů. Rychle se však dotahuje Indie, kde počet zahraničních pacientů stoupá každým rokem o 30 procent.

(mediafax)

Kam dál?

- Jaké zákony mohou v zahraničí překvapit české turisty

- Nejvíce turistů do Čech jezdí z Německa a Asie, chtějí luxus

- Bydlení v hotelu se všemi službami může být levnější než podnájem

Kurzy

Kurzovní lístek: 8.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,270 24,390
USD 22,470 22,650
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články