Platy lékařů a sester se příští rok zvýší

18. 8. 2011 – 14:53 | Práce | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Platy lékařů a sester se příští rok zvýší
Heger připustil, že mzdová oblast ve zdravotnictví byla dlouhodobě podceňovaná, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Platy lékařů a zdravotních sester by měly příští rok stoupnout o deset procent, prohlásil ve čtvrtek ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Tvrdí, že je to jeho vládní priorita.

"Ta politická vůle je zcela stoprocentní a my vyvineme veškeré úsilí, abychom memorandum naplnili. V memorandu ale bylo vše natvrdo napsáno pro letošní rok. Jaké nárůsty budou na příští rok, to je podmíněno také zvyšující se efektivitou zdravotnického systému," řekl ve čtvrtek ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Ten zároveň připomněl, že v letošním roce vzrostly platy lékařů díky memorandu téměř o 20 procent z průměrného platu 50 tisíc na 60 tisíc.

"Oblast lékařských mezd se stala jedním z velmi vzácných sektorů v našem hospodářství, které takovéto nárůsty zaznamenaly," uvedl ministr.

Heger připustil, že mzdová oblast ve zdravotnictví byla dlouhodobě podceňovaná a vedla k určité nervozitě ve zdravotnickém systému. "My jsme pokládali ty požadavky lékařů a vůbec všech zdravotníků za legitimní. Byli bychom rádi, kdyby nám zdravotníci věřili, že uděláme vše pro to, aby ten trend navyšování platů pokračoval," uzavřel ministr.

-Filip Nachtmann | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 7.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,280 24,400
USD 22,510 22,690
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články