Platy letos většina firem zaměstnancům nezvýší

16. 3. 2010 – 19:50 | Práce | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Platy letos většina firem zaměstnancům nezvýší
Platy příliš neporostou, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Dvě třetiny tuzemských firem (65 procent) letos nebudou zvyšovat mzdy, platy se ve většině podniků udrží na loňské úrovni. Vyplývá to z průzkumu mezi personalisty, který provedla společnost LMC.

 

Některé platy klesly, někde zmizely jen benefity

 

V dotazování mezi uživateli portálu Jobs.cz pak 50 procent respondentů potvrdilo snížení platu ve srovnání s předchozími roky. Dalších 27 procent uživatelů pokles platu nepocítilo, ale přišli o část benefitů. Ve 23 procentech odpovědí lidé uvedli, že pobírají stále stejný plat, ale zvýšila se jim motivační složka mzdy.

 

<%Anketa62%>

 

Platy letos spíše neporostou

 

Celých 65 procent firem neplánuje v roce 2010 navýšit platové podmínky svým zaměstnancům. Dvě třetiny personalistů pracujících s náborovým softwarem LMC G2 uvádějí, že platy letos zůstanou zachovány na stejné úrovni jako doposud. Pětina odpovídajících (21 %) potvrdila, že fixní mzdové složky ponechají ve stávající výši, nicméně budou motivovat své zaměstnance růstem motivační složky mezd. Růst platů i ve fixní složce potvrdilo pouze 14 procent firem.

"Pokud nedojde k oživení ekonomiky, nelze očekávat růst platů. Optimistické vyhlídky naznačují, že by v letošním roce mohlo dojít k maximálnímu růstu mezd do tří procent, a to pouze u vybraných oborů a profesí," řekla Jana Skalová, manažerka komunikace LMC.

(Mediafax)

Kam dál?

- Platy státních zaměstnanců: Mnozí vydělávají více než prezident

- Platy v únoru mírně rostly, kde platí nejlépe?

- Platy manažerů státních firem mají být veřejné. Jsou nehorázné, říkají lidé

- Zaměstnanecké výhody ve firmách ubývají. O jaké výhody můžete přijít?

.

Kurzy

Kurzovní lístek: 12.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,310 24,430
USD 23,620 23,800
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články