Počet dlužníků v registru Solus stoupl o 18 pct na 800.000

- Půjčky autor: Redakce NašePeníze.cz

Pošet lidí nsplácejících své závazky dlouhodobě stoupá. Počet dlužníků vedených v registru fyzických osob sdružení Solus, kteří mají nebo měli v uplynulých třech letech problémy se splácením závazků, vzrostl v pololetí meziročně o 17,6 procenta na více než 800.000. Dnes o tom informoval tajemník sdružení Jan Stopka.

Foto: SXC

Foto: SXC,zdroj: NašePeníze.cz


Do společné databáze spotřebitelů (Registr FO) jsou zařazeni lidé neplnící své povinnosti vztahující se k některému členu registru. Mezi šleny patří finanční instituce, leasingové firmy, nebo telekomunikační firmy a distributoři el. energie.

- Pozor na směnku, ať neplatíte dvakrát
- Půjčky a úvěry: Neplatíte dluhy? Připravte se na popularitu!Registr FO shromažďuje informace negativní, tedy údaje o těch klientech, kteří nemají zájem plnit své smluvní závazky, nebo se dostali do problémů se splácením svých finančních závazků. Registr FO obsahuje pouze údaje nutné k identifikaci klienta a informaci o typu porušení povinnosti řádně splácet svůj finanční závazek. Registr FO neobsahuje žádné citlivé údaje ani další doplňující informace, jako např. informaci o výši příjmu. Na základě dotazu do Registru FO se členská společnost, kromě identifikace klienta, kterou již zná, dozví pouze informaci o existenci dluhu, případně jeho úhradě. Informace o úhradě dluhu je v Registru FO uchovávána po dobu 3 let.

Tagy: půjčka peníze finance rozpočet pojištění hotovost úvěr tiskové zprávy