Podmínky pro dotaci z výzvy „Školení je šance“ už splnilo 481 zaměstnavatelů

10. 5. 2010 – 19:29 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Podmínky pro dotaci z výzvy „Školení je šance“ už splnilo 481 zaměstnavatelů
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Výběrové komise pro výzvu „Školení je šance“ doporučily k financování 481 projektů za téměř 1,9 miliardy Kč.

Projektům, které jsou ve fázi realizace, už bylo vyplaceno 296 milionů Kč. Celkem Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky (MPSV) přijalo 1 803 žádostí za 8,6 miliardy Kč. K podpoře nebylo doporučeno 291 projektových žádostí, a to v různých fázích hodnotícího procesu. V rámci všech předložených projektových žádostí by mělo být podpořeno 242 910 zaměstnanců. Finanční prostředky z Evropského sociálního fondu (ESF) a státního rozpočtu, určené na výzvu „Školení je šance“, tak umožní zvýšit kvalifikaci a rozšířit odborné vzdělání například zaměstnancům Pivovarů Staropramen, výrobce mléčných výrobků Madeta nebo textilních závodů Veba. Realizují se už také projekty vzdělávání pro regionální prodejce vydavatelství Vltava-Labe-Press, pracovníky Vitany nebo zaměstnance společnosti Primalex.

Pro velký zájem ze strany zaměstnavatelů byl původní rozpočet výzvy navýšen z 1,8 miliardy Kč na konečných 4,5 miliardy Kč a MPSV muselo předčasně ukončit příjem žádostí. Během první fáze hodnotícího procesu bylo vyzváno k doplnění více než 600 žadatelů. Ukončení celého hodnotícího procesu výzvy „Školení je šance“ se předpokládá ve druhé polovině roku 2010. Více informací o stavu administrace projektových žádostí se dozvíte na http://www.esfcr.cz/file/7712/.

Výzvu pro předkládání grantových projektů „Školení je šance“ vyhlásilo MPSV 23. března 2009 v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ). Celková částka 4,5 miliardy Kč má podpořit adaptabilitu zaměstnanců na trhu práce a konkurenceschopnost podniků. Společně s projektem „Vzdělávejte se!“ představuje protikrizové opatření, které má pomoci zaměstnavatelům překonat dopady světové hospodářské krize, jako jsou snížení pracovních zakázek a propouštění zaměstnanců.

Více informací o výzvě najdete na http://www.esfcr.cz/skoleni-je-sance. Na tomto místě MPSV také jednou za měsíc zveřejňuje aktualizovanou zprávu o stavu administrace výzvy č. 35 „Školení je šance“. O projektu „Vzdělávejte se!“ se dočtete na adrese http://portal.mpsv.cz/sz/politikazamest/esf/projekty/vzdelavejte_se.
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.11.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,230 24,350
USD 21,940 22,120
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články