Podniká už každý pátý Čech

- Podnikání autor: Redakce NašePeníze.cz

V České republice vloni přibylo na 60 000 živnostenských oprávnění. Mezi každým stem obyvatelů České republiky je už přesně 21,2 podnikatelů nebo živnostníků. Malý a střední podnikatelé přitom tvoří plných 99,84 procent z celkového počtu aktivních podniků v České republice.

Malé a střední podnikání tvoří páteř ekonomiky, Foto:SXC

Malé a střední podnikání tvoří páteř ekonomiky, Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Dohromady vytvářejí přes 1,855 milionu pracovních příležitostí, a zaměstnávají tak 61 procent lidí pracujících v soukromé sféře. Vyplývá to ze Zprávy o vývoji malého a středního podnikání a jeho podpoře v roce 2010, kterou připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu.

<%Anketa27%>

"Malé a střední podnikání tvoří páteř ekonomiky," zdůrazňuje ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. "Do dalších let se chceme ještě více zaměřit na podporu toho nejsložitějšího období - začátku podnikání a rozvoje originálních myšlenek," dodává ministr Kocourek.

"Zejména malí a střední podnikatelé si tak na své podnikání z Operačního programu Podnikání a inovace ke konci dubna rozdělili už 18,7 miliard korun," vypočítává Petr Očko, ředitel sekce fondů EU, výzkumu a vývoje. Dalších 1,6 miliardy korun podle něj zamířilo jen za rok 2010 na podporu projektů aplikovaného výzkumu a vývoje.

TIP:

Přišli jste o práci? Požádejte stát o příspěvek na podnikání

- Jak podnikat: Začínáme podnikat