Podnikání se cizincům v Česku prodraží, budou potřebovat pět milionů do začátku

3. 3. 2011 – 14:13 | Podnikání | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Podnikání se cizincům v Česku prodraží, budou potřebovat pět milionů do začátku
Kritici návrhu varují, že zpřísnění podmínek povede k odlivu drobných živnostníků - cizinců, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Ministerstvo vnitra zvažuje zavést pro cizí zájemce o podnikání v Česku novou podmínku: museli by nejprve sehnat pět milionů korun na investice. Opatření by mělo zabránit zneužívání podnikatelských víz. Informují o tom čtvrteční Lidové noviny (LN).

"Žadatel bude muset doložit, že disponuje prostředky na investice," stojí ve vládou schváleném materiálu, který vytyčuje, jakým směrem se má v příštích letech ubírat regulace migrace. Z dokumentu budou úředníci vycházet při psaní nového cizineckého zákona. "Je to zatím úvaha, naším cílem je eliminovat zneužívání podnikatelských víz," vysvětluje nápad Petra Schneiderová z tiskového odboru ministerstva.

Kritici návrhu varují, že zpřísnění podmínek povede k odlivu drobných živnostníků. "Bude to komplikace pro lidi, kteří chtějí přijet. Mnoho lektorů si to rozmyslí nebo budou pracovat nelegálně a Česko přijde o daně," myslí si Američan Sterling Thompson, který v Česku vyučuje "na živnosťák" angličtinu.

-Petr Barták | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,840
USD 23,150 23,330
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články