Podnikatelé cítí končící krizi a chtějí opět více investovat

27. 4. 2011 – 14:33 | Podnikání | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Podnikatelé cítí končící krizi a chtějí opět více investovat
Živnostníci si nejvíce cení rychlosti a spolehlivosti bankovních transakcí a na druhém místě je podle průzkumu cena produktů a služeb, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Přes dvě třetiny malých a středních podniků plánují v nejbližší době investici do svého podnikání. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnila ve středu jedna z tuzemských bank.

Z průzkumu také vyplynulo, že živnostníci se velmi dobře orientují ve světě financí a o bankovních produktech mají přehled, protože drtivá většina z nich už dříve v minulosti nějaký úvěrový produkt využila. Často také živnostníci spoléhají na vlastní zdroje, případně na menší půjčku od známých či rodiny.

Podnikatelé se bojí zdražování energií a paliv, jsou nejistí

 

Nejčastěji využívaným produktem je leasing na automobil, zatímco leasing na zařízení je využíván nejméně často. Využívání půjček se také liší podle obratu živnostníka. Nejvíce bankovních produktů využívají živnostníci s obratem přes dva miliony korun a u těchto živnostníků jde nejčastěji o provozní podnikatelský úvěr.

Živnostníci si nejvíce cení rychlosti a spolehlivosti bankovních transakcí a na druhém místě je podle průzkumu cena produktů a služeb. Téměř 66 procent živnostníků uvedlo, že využívají jednu banku pro osobní i podnikatelský účet. Velmi důležité je pro živnostníky internetové bankovnictví, které využívá jako nejčastější formu vyřizování bankovní agendy 65 procent živnostníků. Na pomyslném druhém místě se umístily transakce na přepážce či u osobního poradce z banky.

Česká ekonomika je na tom o poznání lépe než loni hodnotí firmy

Kurzy

Kurzovní lístek: 18.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články