Podnikatelé mohou získat dotace na poradenství, jak dosahovat lepších výsledků

30. 9. 2010 – 14:49 | Podnikání | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Podnikatelé mohou získat dotace na poradenství, jak dosahovat lepších výsledků
Celkem si mezi sebe firmy rozdělí 50 milionů korun, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Od 1. října 2010 do konce ledna 2011 mohou podniky s méně než 250 zaměstnanci žádat o dotaci na služby profesionálních konzultantů z programu Poradenství. Ve čtvrtek o tom informovala agentura CzechInvest, která přijímá žádosti.

Na jeden projekt, jehož cílem bude zpracování odborné studie, lze získat podporu až půl milionu korun, celkem si mezi sebe firmy rozdělí 50 milionů korun.

„Program Poradenství pomůže těm firmám, které chtějí vylepšit svůj podnikatelský plán, zefektivnit výrobu nebo třeba odstranit rezervy v prodeji svých produktů," sdělil Miroslav Křížek, generální ředitel agentury CzechInvest. "Využít nabízené možnosti spolufinancování z evropských strukturálních fondů by měli ti, kdo mají jasnou představu o činnostech, jež chtějí zlepšit a rozhodnou se proto využít služeb poradců, kteří zpracují odbornou studii s návrhem vylepšení stávající situace. V případě, že s žádostí o dotaci podniky uspějí, získají zpět do své kasy až polovinu částky vynaložené na služby poradců,“ dodal.

Dotací z programu Poradenství lze spolufinancovat zpracování analýzy a studie týkající se zavedení výroby nového výrobku, technologie či služby na trh. Podpořit je možné i poradenství směřující ke zdokonalení firemních procesů, tedy například k inovaci výroby nebo modernizaci distribuce výrobků či služeb. Dotací je možné pokrýt i poradenské služby zaměřené na organizační inovace - na zefektivnění komunikace se zákazníkem nebo na možnosti snížení nákladů na základě nové organizace práce a systému odměňování zaměstnanců.

Podpořit je možné i konzultace z oblasti marketingu, zaměřené například na změnu designu výrobků nebo vytvoření nové komunikační strategie. Spolufinancovat naopak nelze běžné poradenství, jako třeba služby daňových poradců nebo standardně poskytované právní služby.

O finanční podporu z programu Poradenství v hodnotě 100 – 500 tisíc korun mohou od 1. října 2010 do 31. ledna 2011 žádat podniky s méně než 250 zaměstnanci splňující definici malých a středních podniků. Úspěšné projekty si mezi sebe rozdělí dotaci v souhrnné hodnotě 50 milionů korun. Každý podnik může v období 1. října do 31. ledna 2011 přihlásit pouze jeden projekt.

Program Poradenství je součástí Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI), který mezi podniky z oblasti zpracovatelského průmyslu, centra sdílených služeb a technologická centra v období 2007-2013 rozdělí 3,6 miliardy euro, tedy okolo 90 miliard korun. O dotaci mohou požádat podniky, které své projekty realizují mimo území hlavního města Prahy.

-Libor Popela, Mediafax

Kurzy

Kurzovní lístek: 18.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články